Norah Jones "It Came Upon A Midnight Clear"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 17:10
Wtorkowej piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Norah Jones It Came Upon A Midnight Clear
Foto: materiały promocyjne

Jedynkowi słuchacze z pewnością pamiętają prezentowaną na antenie Radiowej Jedynki piosenkę „Happy Pills”, która pochodzi z wydanego pół roku temu albumu „Little Broken Hearts”.

Tym razem gwiazda wytwórni Blue Note przygotowała niespodziankę dla swoich fanów na całym świecie: Norah Jones przedstawia świąteczną propozycję.

Oczywiście całość kompozycji została utrzymana w klimacie charakterystycznym dla artystki, tj. w aksamitnej, jazzowej stylistyce, która klasycznej wersji utworu nadaje nowego życia.

Mamy nadzieję, że utwór ten wprowadzi jedynkowych melomanów w świąteczny nastrój i umili czas oczekiwania na najpiękniejszy dzień w roku – Boże Narodzenie…

***

Norah Jones, właściwie Geetali Norah Jones Shankar, zmieniła nazwisko w wieku 16 lat (ur. 30 marca 1979 w Nowym Jorku) – piosenkarka i pianistka, jej debiutancki album Come Away With Me nagrany w jazzowym stylu z mieszanką soulu i folku zdobył 5 nagród Grammy i sprzedał się w liczbie ponad 22 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Jones urodziła się w Nowym Jorku, jest nieślubną córką indyjskiego muzyka Ravi Shankara. Dzieciństwo spędziła ze swoją matką, Sue Jones, w Dallas w Teksasie. Uczęszczała do szkoły muzycznej na Uniwersytecie Północnego Teksasu w klasie fortepianu jazzowego, ale po dwóch latach przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie zaczęła występować z grupą Wax Poetic.

Często występuje z gitarzystą Charliem Hunterem, jej muzyka jest często porównywana z dokonaniami Billie Holiday i Niny Simone.

W 2003 roku jej pierwszy album Come Away With Me zdobył 5 nagród Grammy, włącznie z wyróżnieniem "Najlepszy Nowy Artysta". Jej drugi album, Feels Like Home, wydany 9 lutego 2004, stylistycznie był podobny do pierwszego, ale muzyka na nim zawarta jest w większym stopniu inspirowana muzyką country. Feels Like Home został sprzedany w liczbie ponad 1 miliona egzemplarzy w ciągu zaledwie jednego tygodnia. W tym samym roku tygodnik "Time" umieścił Jones na swojej liście "najbardziej wpływowych osób w 2004 roku". W 2007 roku wystąpiła na koncercie galowym rozpoczynającym Sopot Festival, jako gwiazda specjalna. Również w roku 2007 Norah Jones zadebiutowała jako aktorka. Zagrała jedną z głównych ról, w filmie My Blueberry Nights (Jagodowa Miłość), w towarzystwie Natalie Portman i Jude Law. W roku 2009 zagrała jedną z ról w niezależnej produkcji Wah Do Dem. 1 maja 2012 roku ukazał się jej najnowszy album zatytułowany „Little Broken Hearts".