Steve Lukather "Right the wrong"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 17:16
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Fragment okładki płyty Transition
Fragment okładki płyty "Transition"Foto: materiały promocyjne

Piątkowa Piosenka dnia Jedynki zapowiada kolejny album tego amerykańskiego artysty związanego ze znaną jedynkowym słuchaczom grupą rockową Toto.
Płyta ukaże się 21 stycznia 2013 roku i zatytułowana będzie "Transition". Jak przyznaje sam muzyk, tytuł ten bardzo koresponduje z jego osobistymi doświadczeniami.

 

*************************

Steve Lee "Luke" Lukather (ur. 21 października 1957 w Los Angeles) - amerykański muzyk, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista, a także producent muzyczny. Steve Lukather znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Toto, wraz z którą uzyskał m.in. nagrodę Grammy.
Lukather wydał kilka albumów solowych. Jest studyjnym muzykiem sesyjnym, który zaaranżował, skomponował i nagrał ponad 1000 albumów, które wdarły się na szczyty światowych list przebojów. Jakkolwiek jego twórczość z zespołem Toto jest zdominowana utworami z gatunku pop rock, jego solowa działalność ma wiele odmian i sięga różnych gatunków muzycznych jak rock, prog, jazz i funk.
Uznany klawiszowiec sesyjny David Paich i sesyjny perkusista Jeff Porcaro zaprosili Lukathera do dołączenia do formowanego przez nich zespołu Toto w 1976 roku. Lukather był wówczas dziewiętnastolatkiem. Od tamtej pory jest członkiem zespołu. Talent Lukathera został szybko dostrzeżony. Gdy ugruntował on swoją pozycję w świecie muzyki był wielokrotnie zapraszany do współpracy i gościnnych występów na setkach płyt i koncertów wielu sław muzyki. Lukather był dwunastokrotnie nominowany do Nagrody Grammy. Statuetkę otrzymał 5 razy.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak