Yannick Bovy "Better Man"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 17:16
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Yannick Bovy Better Man
Foto: Universal Music Polska/mat. prom.

Poniedziałkowa Piosenka Dnia Jedynki to tytułowy utwór pochodzący z debiutanckei płyty tego okrzykniętego flamandzkim Michaelem Buble wokalisty. Niespełna 25-letni Belg ma charyzmę, urodę,  a przede wszystkim głos, by nie tylko udźwignąć porównania do starszego kolegi po fachu, ale szturmem podbić europejską, a nawet  światową scenę muzyczną.

Yannick wydaje się niemal stworzony do śpiewania standardów jazzowych.  Kilka z nich, jak np.  „I’ve Got You Under My Skin”, czy „My Cherie Amour” znalazło się na albumie „Better Man”.

>> Piosenka dnia Jedynki - sprawdź nasze propozycje

Płyta jest swoistą muzyczną podróżą do ery big bandów - czasów, kiedy na listach przebojów królowali Frank Sinatra, Dean Martin, czy Nat King Cole, którym udało się  zawładnąć sercami milionów kobiet na całym świecie. W ten klimat świetnie wpisują się też autorskie kompozycje Bovy’ego. Trzy z nich zostały wybrane do promocji albumu – są to: „Theoretical Love”, “She’s Even More Beautiful” i “She Don’t Know It” - ciepłe, urzekające piosenki o miłości. Prawdziwą niespodzianką dla fanów na pewno będzie swingująca wersja utworu The Beatles “All My Loving”. (tekst: materiały prasowe/ Universal Music Polska)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak