Enej "Lily"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 18:11
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Enej Lily
Foto: mat. prom.

Wtorkowa Piosenka Dnia Jedynki to kolejny, wydany w lutym 2013 roku singiel zespołu Enej, promujący trzecią płytę tej formacji- "Folkhorod", która już półtora miesiąca po premierze osiągnęła status Złotej Płyty. Podobnie jak w przypadku poprzednich piosenek, które ukazały się w roku 2012, zespół pozostaje wierny swojej stylistyce, nie odchodzi od korzeni dobrze znanych słuchaczom z trzech wydanych do tej pory albumów.

"Lili" jest piosenką bardzo żywiołową, dynamiczną, lecz jednocześnie dostrzec w niej można nutę nostalgii, co doskonale oddaje historię zawartą w tekście utworu. Usłyszeć możemy bowiem opowieść o miłości dwojga ludzi, co nigdy nie jest proste.

Piosenka jest dobrze znana wiernym fanom zespołu nie tylko dzięki obecności na albumie "Folkhorod", lecz także dzięki letniej trasie koncertowej zespołu, podczas której utwór zyskał dużą popularność wśród publiczności. Natomiast teledysk do "Lily” to historia opowiedziana obrazami z rozmachem, ale i ze smakiem. Zdjęcia odbywały się w wielu miejscach Europy, m.in. w Paryżu.

Płyta Folkhorod to trzeci album w historii zespołu. Swoją premierę miała 16 listopada 2012. Nagrania zrealizowano w Enej Studio. Produkcją zajęli się Piotr "Lolek" Sołoducha i Mirek "Mynio" Ortyński. Krążek zawiera 13 utworów, z których część śpiewana jest w języku polskim, a część w ukraińskim. Całość utrzymana jest w charakterystycznej dla zespołu folkowej stylistyce. Do współpracy zaproszono wielu gości, w tym wokalistów zespołu Afromental - Wozza i Tomsona, którzy wspólnie z zespołem ENEJ wykonali utwór "United", oraz Ivana Lenyo - wokaliste i akordeoniste zespołu Kozak System (niegdyś Haydamaky), który ubarwił swoją grą na akordeonie piosenke "Oy pishov ja v Dunay".

Poprzedni album zespołu - Folkorabel - pokrył się złotem na początku października 2011. Wydany został również w wytwórni Lou Rocked Boys w 2010 roku.

Czytaj także

Enej "Skrzydlate ręce"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 18:00
Utworu można słuchać w czwartek na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8.12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i "Popołudniu z Jedynką" o godz. 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Enej: nogi same będą rwać się do tańca

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 18:04
Olsztyński zespół wystąpi z piosenką "Skrzydlate ręce" na tegorocznym konkursie "SuperPremier" w Opolu. - Będzie skocznie i radośnie - zapowiadali w Jedynce muzycy.
rozwiń zwiń