Eleni "Ty jesteś dla mnie"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 07:51
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w środę 12 czerwca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Eleni
EleniFoto: materiały promocyjne/AKPA

Środowa Piosenka dnia radiowej Jedynki pochodzi z najnowszej, długo oczekiwanej płyty "polskiej Greczynki" zatytułowanej „Miłości ślad”. Drugi singiel, utwór "Ty jesteś dla mnie", obok znanej już Państwu "Alexandrii", najlepiej charakteryzuje nowy album Eleni i uświadamia jak dobrą płytą jest "Miłości ślad".
Artystka bardzo długo kazała czekać swoim fanom na swój premierowy materiał. Prace nad krążkiem trwały aż 11 lat. Tyle czasu musiało upłynąć, aby efekt był tak wyjątkowy. Na albumie znalazło się 17 utworów. Wiele z nich w swej warstwie rytmicznej i harmonicznej, nadaje płycie bardzo orientalny koloryt idealnie łączący się z charakterystycznym głosem Artystki. Nowa płyta Eleni trafiła na półki sklepowe 19 marca 2013 r.
W nagraniach wzięli udział między innymi: Thanos Andrias oraz Jannis Sinanis, którzy należą do ścisłej światowej czołówki wirtuozów, grających na buzuki (grecki instrument ludowy) oraz sazzie (turecki instrument strunowy). Producentem muzycznym albumu jest kompozytor i autor większości tekstów Kostas Dzokas, który od początku kariery Artystki jest również jej opiekunem artystycznym. Kompozytorami oraz aranżerami dużej części utworów znajdujących się na albumie są muzycy występujący z Eleni od ponad 30-tu lat oraz muzycy zaprzyjaźnieni z Artystką.
Eleni to jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Przygodę z muzyką zaczęła już w dzieciństwie. W szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu "Ballada". Po egzaminie maturalnym w 1975 roku, została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus, działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie.
Pierwszą płytę długogrającą, zatytułowaną "Po słonecznej stronie życia" nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W następnych latach ukazały się jej kolejne albumy: "Moja miłość" , "Buzuki disco", " Ty jak niebo, ja - jak obłok", "Lovers", "Grecja raz jeszcze", "Morze snu", "Muzyka Twoje imię ma", "Miłość jak wino", "Wakacyjny flirt" , "Moje Credo", "Nic miłości nie pokona" oraz "Kolędy Polskie". Większość albumów Eleni uzyskała status Złotej Płyty.
Eleni posiada w swoim repertuarze wiele standardów światowych. Wylansowała utwory, które królowały na szczytach krajowych list przebojów, m.in.: "Do widzenia mój kochany", "Bawmy się, śmiejmy się", "Chcę kochać", "Za wszystkie noce", "Na miłość nie ma rady", "Ballado, hej" i "Miłość jak wino".
Artystka bardzo dużo koncertuje w kraju. Śpiewała również na scenach w Paryżu, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Australii.

Czytaj także

Eleni: tęsknię za Grecją, cały czas mi towarzyszy

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 16:39
- Grecja jest blisko mnie. Nawet w tak śnieżny dzień – powiedziała w radiowej Jedynce piosenkarka Eleni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eleni: na próby chóru się nie spóźniam

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 15:00
- Te Święta są rodzinne, one są po to, byśmy usiedli przy stole i mieli dla siebie czas, byli ze sobą - mówiła piosenkarka w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eleni o największej tragedii życia: powoli się podnoszę

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 12:00
W 1994 Eleni straciła swoją jedyną córkę – 17-letnią Afrodytę, zastrzeloną przez byłego chłopaka. - W jednej sekundzie życie mi runęło, ale jeśli ma się fundament, to można wszystko powoli odbudowywać – mówiła wokalistka w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń