Andrzej Grabowski "Fest, że się jest"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 17:11
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 8 sierpnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Andrzej Grabowski
Andrzej GrabowskiFoto: PR/W. Kusiński

Czwartkowa Dzisiejsza Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z drugiej płyty znakomitego i popularnego aktora.
Tym razem Andrzej Grabowski powierzył napisanie wszystkich tekstów swojemu przyjacielowi, wszechstronnie utalentowanemu artyście Janowi Wołkowi.

Niezwykle trafne, często bardzo ironiczne teksty wywołują uśmiech na ustach, ale też nierzadko zmuszają do zadumy. Jedno jest pewne – już wkrótce będzie cytowała je cała Polska!
Jan Wołek jest również autorem okładki albumu "Cudne jest nudne".

Andrzej Grabowski o śpiewaniu: u mnie brudy się zostawia >>>

/
Świetne słowa doskonale uzupełnia inspirowana bałkańskimi i słowiańskimi brzmieniami muzyka autorstwa Krzysztofa Niedźwieckiego. Odpowiedzialny również za poprzednią płytę Grabowskiego ("Mam prawo... Czasami... Banalnie...") producent, ma niebywały dar wydobywania z aktora emocji piosenkarskich oraz do komponowania utworów, które aktor nie tylko wykonuje z lekkością, ale też czyni z nich zapadające w pamięć, ciekawe historie.
Oryginalny styl Grabowskiego oscyluje gdzieś pomiędzy piosenką aktorską (minimalnie interpretując tekst), a klimatami Toma Waitsa czy Boba Dylana, słowem - piosenki autorskiej, wykonanej przez doświadczony i mocno zdarty głos dorosłego faceta.

Czytaj także

Olek Klepacz w kaftanie bezpieczeństwa. "Bo świat strzela”

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 19:08
Wokalista zespołu Formacja Nieżywych Schabuff wydał właśnie pierwszą, solową płytę. - Nie lubię się zamykać w ograniczeniach, stąd pomysł na płytę w trochę innym klimacie – mówił w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grabowski o śpiewaniu: u mnie brudy się zostawia

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 16:44
- Nie mam siebie za piosenkarza. Chrypię, czasem nie dociągam frazy, jest to brudne. Ale brudne jest nasze życie i może dlatego moje piosenki są słuchane - powiedział aktor Andrzej Grabowski w Jedynce.
rozwiń zwiń