X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muniek Staszczyk "Port"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 17:42
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 23 sierpnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Okładka płyty Klenczon Legenda
Okładka płyty "Klenczon Legenda"Foto: materiały promocyjne

Piątkowa Piosenka dnia Jedynki pochodzi z albumu objętego Jedynkowym patronatem, wydanego z okazji 70.urodzin Krzysztofa Klenczona - legendy polskiego big-bitu i rocka lat 60. i 70. ubiegłego wieku.

Na płycie zatytułowanej "Klenczon Legenda" znajdują się piosenki z okresu Czerwonych Gitar, Trzech Koron, jak i z ostatniej solowej płyty "The Show Never Ends", którą artysta nagrał w Stanach Zjednoczonych.

Utwory w nowych, współczesnych aranżacjach śpiewają takie gwiazdy polskiej sceny jak: właśnie Muniek Staszczyk (T.Love), Stanisław Soyka, Maciek Maleńczuk, Robert Gawliński (Wilki), Maciej Balcar (Dżem), Kasia Kowalska, Tymon Tymański (Kury, Miłość), Jacek "Budyń" Szymkiewicz (Pogodno) i inni.

Album objęty jest honorowym patronatem Alicji Klenczon, żony Krzysztofa. Dodatkowo wydawnictwo wzbogacają dwa niepublikowane domowe nagrania Krzysztofa Klenczona.

Poligrafia albumu "Klenczon Legenda" została stworzona z wykorzystaniem niepublikowanych dotąd, unikalnych fotografii pochodzących z prywatnych zbiorów żony oraz przyjaciół artysty. We wkładce płyty znajdzie się również tekst - wspomnienie o Krzysztofie Klenczonie autorstwa Janusza Kondratowicza i Franciszka Walickiego. Do wydawnictwa dołączone będzie DVD z filmem z prywatnych archiwów rodziny Krzysztofa, wypowiedzi polskich artystów o Krzysztofie Klenczonie, prezentacja zdjęć. Na płycie wykorzystano jedyną gitarę jaka pozostała i jednocześnie ulubioną gitarę Kleczona - Gibsona Les Paul, rocznik 1968. Instrument na potrzeby wydawnictwa został specjalnie wypożyczony z Muzeum Klenczona w Szczytnie.

materiały prasowe

Zobacz więcej na temat: muniek Piosenka dnia Jedynki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak