Muniek Staszczyk "Port"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 17:42
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 23 sierpnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Okładka płyty Klenczon Legenda
Okładka płyty "Klenczon Legenda"Foto: materiały promocyjne

Piątkowa Piosenka dnia Jedynki pochodzi z albumu objętego Jedynkowym patronatem, wydanego z okazji 70.urodzin Krzysztofa Klenczona - legendy polskiego big-bitu i rocka lat 60. i 70. ubiegłego wieku.

Na płycie zatytułowanej "Klenczon Legenda" znajdują się piosenki z okresu Czerwonych Gitar, Trzech Koron, jak i z ostatniej solowej płyty "The Show Never Ends", którą artysta nagrał w Stanach Zjednoczonych.

Utwory w nowych, współczesnych aranżacjach śpiewają takie gwiazdy polskiej sceny jak: właśnie Muniek Staszczyk (T.Love), Stanisław Soyka, Maciek Maleńczuk, Robert Gawliński (Wilki), Maciej Balcar (Dżem), Kasia Kowalska, Tymon Tymański (Kury, Miłość), Jacek "Budyń" Szymkiewicz (Pogodno) i inni.

Album objęty jest honorowym patronatem Alicji Klenczon, żony Krzysztofa. Dodatkowo wydawnictwo wzbogacają dwa niepublikowane domowe nagrania Krzysztofa Klenczona.

Poligrafia albumu "Klenczon Legenda" została stworzona z wykorzystaniem niepublikowanych dotąd, unikalnych fotografii pochodzących z prywatnych zbiorów żony oraz przyjaciół artysty. We wkładce płyty znajdzie się również tekst - wspomnienie o Krzysztofie Klenczonie autorstwa Janusza Kondratowicza i Franciszka Walickiego. Do wydawnictwa dołączone będzie DVD z filmem z prywatnych archiwów rodziny Krzysztofa, wypowiedzi polskich artystów o Krzysztofie Klenczonie, prezentacja zdjęć. Na płycie wykorzystano jedyną gitarę jaka pozostała i jednocześnie ulubioną gitarę Kleczona - Gibsona Les Paul, rocznik 1968. Instrument na potrzeby wydawnictwa został specjalnie wypożyczony z Muzeum Klenczona w Szczytnie.

materiały prasowe

Zobacz więcej na temat: muniek Piosenka dnia Jedynki