X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Blue Sounds "Bez truskawek"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w środę 18 września w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Blue Sounds Bez truskawek
Foto: mat.prasowe

Zespół Blue Sounds mieliśmy możliwość poznać już w utworach "Już nie ma nas" oraz  "Konająca dusza". Obie piosenki były Piosenkami Dnia Radiowej Jedynki.

Oto kolejny singiel promujący ich nowy album "Karuna".

Utwór "Bez truskawek" doskonale wpasowuje się w jesienny klimat i oddaje charakter zespołu, który - jak mówią najczęściej jego słuchacze - "wzrusza, niepokoi i zachwyca", a jego muzyka jest skierowana przede wszystkim do wrażliwego i wysublimowanego odbiorcy.

Zespół zapowiada, iż płyta "Karuna", która ujrzy światło dzienne już 24 września,  właśnie taka będzie.

***
Zespół Blue Sounds powstał jeszcze w poprzednim wieku (1999).  W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka, stricte bluesowa płyta zespołu " Tak naprawdę to wszystko z miłości", która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy jak i krytyków muzycznych. Recenzowana była w prestiżowych pismach muzycznych, między innymi w "Jazz Forum" i "Twój Blues". W roku 2008 doczekała się również reedycji w Japonii.

Na przestrzeni lat ich muzyka mocno ewaluowała. Do repertuaru, który złożony jest z kompozycji własnych, zespół wnosi własne upodobania i fascynacje. Ich nowy album jest dość eklektyczny. Można powiedzieć, że dziś jest to muzyka z pogranicza bluesa, jazzu, muzyki latynoskiej i folk. Każdy z muzyków to indywidualność, ale utwory w ostatecznej formie zachowują specyficzne brzmienie i charakter, które w połączeniu z osobistą warstwą tekstową, tworzą niepowtarzalny styl zespołu, a także ciepły i zarazem pełen energii klimat koncertów. Uwagę przykuwa szczególnie niepowtarzalna barwa głosu wokalistki, która w połączeniu z jej autorskimi tekstami "porusza” słuchacza.

Skład:
Joanna Karkoszka - wokal, gitara akustyczna 
Tomasz Karkoszka - perkusja 
Jarek Szajerski - gitara basowa 
Wojtek Hamkało - gitara akustyczna i dobro

Jacek Cichocki – akordeon i instrumenty klawiszowe

Zobacz więcej na temat: Piosenka dnia Jedynki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak