Deyan Sudjic i uwodzenie dizajnu

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2014 15:26
W rozmowie z Dagmarą Jakubczak dyrektor Muzeum Dizajnu w Londynie porusza tematy autentyczności, znaczenia symboli i dizajnu użytecznego.
Audio
  • Deyan Sudjic i uwodzenie dizajnu (Kultura w Radiowej Jedynce)
Muzeum Dizajnu w Londynie
Muzeum Dizajnu w LondynieFoto: Aurelien Guichard/Wikimedia Commons/lic. 2.0

- Najważniejsze nie są rzeczy, ale zrozumienie, że dizajn zadaje pytania, kwestionuje. To sposób myślenia (...) skoncentrowany na przekazaniu treści, na komunikacie - wyjaśnia Deyan Sudjic i dodaje, że zadaniem projektanta jest "po prostu zadawanie pytań".

Jaka jest rola ekonomii i mody w sztuce, czy młodzi projektanci mogą jeszcze zaproponować coś nowego i co gość Jedynki chciał przekazać w swojej książce "B jak Bauhaus"? O tym wszystkim w audycji z cyklu "Alfabet kultury".

***


Tytuł audycji: Kultura w Radiowej Jedynce
Przygotowały: Magda Mikołajczuk i Dagmara Jakubczak
Gość: Deyan Sudjic, dyrektor Design Museum w Londynie, autor książek
Data emisji: 23.12.2014
Godzina emisji: 20.30

(asz)

Czytaj także

Moda, wygoda czy gust? Polski dizajn

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 07:16
Co to znaczy "dizajnerskie mieszkanie"? Czym najczęściej kierują się Polacy w urządzaniu swoich domów? Jak połączyć funkcjonalność z modą i własnym gustem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Design - sztuka urządzania wnętrz. Jak z klasą ożywić mieszkanie?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 04:16
- Minimalizm i funkcjonalizm to najpopularniejsze style we wnętrzach, właśnie ze względu na swoją prostotę, funkcjonalność i fakt, że ludzie się ich nie boją. Jeśli wchodzą w grę kolory i formy, to pojawia się w oczach panika - opowiada Dagmara Jakubczak. Gość "Rozdroży kultury" opowiadał o projektowaniu użytkowym, designie i sztuce urządzania wnętrz.
rozwiń zwiń