X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Trela o największym zwycięstwie aktora

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 03:19
- Największą radością i zwycięstwem dla aktora jest poczucie, że publiczność jest razem z nim. Zdarzały mi się takie sytuacje na scenie - mówi aktor Jerzy Trela.
Audio
Jerzy Trela w spektaklu Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda w reżyseriiKrzysztofa Jasińskiego
Jerzy Trela w spektaklu "Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda" w reżyserii Krzysztofa JasińskiegoFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Wydawnictwo: Marginesy Wydawnictwo: Marginesy

Jerzy Trela przyznaje, że miał przyjemność pracować z Jerzym Grzegorzewskim, Konradem Swinarskim, Jerzym Jarockim, Krystianem Lupą, Kazimierzem Kutzem. - Różnorodność widzenia teatru przez nich stwarzała dla mnie inne możliwości i nie zaciążyło to aż tak bardzo na moich rolach. Nie zagrałem dotychczas jako aktor komediowy i na starość strasznie bym chciał spróbować swych sił w tym gatunku - mówi aktor.

Z jakich powodów Jerzy Trela chciał "zjechać w Bieszczady"? Czy aktorzy są ubezwłasnowolnieni, a może mają ogromne poczucie wolności? Kto z wielkich gwiazd teatru przynosił Jerzemu Treli kanapki? Jak wyglądała współpraca z Tadeuszem Łomnickim? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Alfabet kultury

Prowadzi: Anna Stempniak  

Goście: Beata Guczalska (teatrolog i krytyk teatralny, autorka książki "Trela"), Jerzy Trela (aktor)

Data emisji: 9.02.2016

Godzina emisji: 20.29

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłość kontra śmierć w teatrze Tadeusza Kantora

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 05:26
- Śmierć w teatrze Tadeusza Kantora była dziwna i androgeniczna. Wywoływała pewien niepokój, a z drugiej strony artysta sprowadza ją do figury sprzątaczki i realności najniższej rangi - mówi teatrolog dr Katarzyna Flader-Rzeszowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Malajkat: teatr jest od tego, żeby się w nim przeglądać

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 16:54
- I to we wszystkich wymiarach: w smutku, radości, pasji, nienawiści, zazdrości. Tak, by widzowie mogli wrócić do domu oczyszczeni i jeszcze raz się nad tym wszystkim zastanowić - mówi Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-encyklopedia teatru polskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 01:59
- Chcę, by encyklopedia teatru polskiego miała szansę na bycie nowoczesną strukturą, która łączy w sobie cechy uporządkowanej wiedzy - mówi Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
rozwiń zwiń