Jerzy Trela o największym zwycięstwie aktora

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 03:19
- Największą radością i zwycięstwem dla aktora jest poczucie, że publiczność jest razem z nim. Zdarzały mi się takie sytuacje na scenie - mówi aktor Jerzy Trela.
Audio
Jerzy Trela w spektaklu Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda w reżyseriiKrzysztofa Jasińskiego
Jerzy Trela w spektaklu "Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda" w reżyserii Krzysztofa JasińskiegoFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Wydawnictwo: Marginesy Wydawnictwo: Marginesy

Jerzy Trela przyznaje, że miał przyjemność pracować z Jerzym Grzegorzewskim, Konradem Swinarskim, Jerzym Jarockim, Krystianem Lupą, Kazimierzem Kutzem. - Różnorodność widzenia teatru przez nich stwarzała dla mnie inne możliwości i nie zaciążyło to aż tak bardzo na moich rolach. Nie zagrałem dotychczas jako aktor komediowy i na starość strasznie bym chciał spróbować swych sił w tym gatunku - mówi aktor.

Z jakich powodów Jerzy Trela chciał "zjechać w Bieszczady"? Czy aktorzy są ubezwłasnowolnieni, a może mają ogromne poczucie wolności? Kto z wielkich gwiazd teatru przynosił Jerzemu Treli kanapki? Jak wyglądała współpraca z Tadeuszem Łomnickim? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Alfabet kultury

Prowadzi: Anna Stempniak  

Goście: Beata Guczalska (teatrolog i krytyk teatralny, autorka książki "Trela"), Jerzy Trela (aktor)

Data emisji: 9.02.2016

Godzina emisji: 20.29

sm/ag

Czytaj także

Miłość kontra śmierć w teatrze Tadeusza Kantora

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 05:26
- Śmierć w teatrze Tadeusza Kantora była dziwna i androgeniczna. Wywoływała pewien niepokój, a z drugiej strony artysta sprowadza ją do figury sprzątaczki i realności najniższej rangi - mówi teatrolog dr Katarzyna Flader-Rzeszowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Malajkat: teatr jest od tego, żeby się w nim przeglądać

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 16:54
- I to we wszystkich wymiarach: w smutku, radości, pasji, nienawiści, zazdrości. Tak, by widzowie mogli wrócić do domu oczyszczeni i jeszcze raz się nad tym wszystkim zastanowić - mówi Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-encyklopedia teatru polskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 01:59
- Chcę, by encyklopedia teatru polskiego miała szansę na bycie nowoczesną strukturą, która łączy w sobie cechy uporządkowanej wiedzy - mówi Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
rozwiń zwiń