X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niemożliwe uczyniono możliwym. "Czarodziejska Góra" na scenie

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 13:04
- Jest smutno, czasem tragicznie, a czasem dobrze, jak w życiu. "Czarodziejska Góra" to ważny tekst o nas samych, tym co nas czeka, kim jesteśmy i czego potrzebujemy - mówi aktor Przemysław Bluszcz.
Audio
  • Subiektywny przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych (Magazyn Sztuk Wszelkich/ Jedynka)
Jak mówił Tomasz Mann: Najistotniejszym i naturalnym powołaniem człowieka jest jego doskonalenie się. Na zdjęciu przygotowania do spektaklu Czarodziejska Góra
Jak mówił Tomasz Mann: "Najistotniejszym i naturalnym powołaniem człowieka jest jego doskonalenie się". Na zdjęciu przygotowania do spektaklu "Czarodziejska Góra"Foto: K. Bielinski/ mat. prasowe

"Czarodziejska góra" jest najsłynniejszą powieścią Tomasza Manna, arcydziełem o ogromnym wpływie na światową literaturę. Jest to opowieść o czasie, dojrzewaniu, chorobie, przemijaniu. Premiera spektaklu na podstawie tego arcydzieła to jedno z najważniejszych wydarzeń jubileuszu warszawskiego Teatru Syrena, który obchodzi w tym roku 70-lecie działalności.

- Prawdziwe życie jest pośrodku, bo to na nizinach jest za szybkie, a w sanatorium za wolne. Davos jest miejscem teoretyzowania, a to nie jest do końca dobre, bo teoretyzować można na temat wszystkiego i można dojść do różnych wniosków, nie zawsze dobrych, choć w ogóle warto myśleć o tych sprawach - mówi Patryk Pietrzak, który w sztuce wciela się w postać Hansa Castropa.
Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu "Czarodziejska góra", podkreśla, że czas w książce Tomasza Manna jest poezją oraz metafizyką, więc okres przygotowań do premiery poświęcił na to, by metafizyka była obecna również w spektaklu.

Premiera spektaklu w Teatrze Syrena w piątek 13 lutego.

***

Tytuł audycji: Magazyn sztuk wszelkich

Prowadził: Michał Montowski

Goście: Weronika Marczuk (producentka filmowa, aktorka, prawniczka), Magdalena Smalara (aktorka), Przemysław Bluszcz (aktor), Patryk Pietrzak (aktor), Wojciech Malajkat (aktor, reżyser)

Data emisji: 12.02.2015

Godzina emisji: 20.14

(sm, pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Wojtyszko: potrzeba fabuły jest wśród ludzi ogromna

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 12:48
- Widać to na przykład we wszystkich religiach: fabuła mitu założycielskiego czy fabuła ofiary to opowieści, które występują na całym świecie niezależnie od kultury - mówi dramatopisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niewielu mieliśmy takich poetów jak Stanisław Barańczak"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 17:00
- Nigdy nie funkcjonował na zasadzie emigranta, ciągle był z nami - mówi dr Marek Gumkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawdziwa historia czarownic. Prof. Mikołejko: wskazywały je dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 10:53
W Anglii w okresie prześladowań stracono około 1,5-2 tysięcy kobiet uznanych za czarownice. Polska na tym tle była krajem spokojnym, gdzie nie szalały prześladowania masowe, nie było łowów - powiedział prof. Zbigniew Mikołejko, religioznawca.
rozwiń zwiń