Tomasz Karolak: eksperyment jest nieodzowną częścią teatru

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 23:39
- Ryzyko jest wpisane w zawód aktora i reżysera. Teatr, który nie ryzykuje nie rozwija się - mówi Tomasz Karolak, aktor i twórca warszawskiego Teatru IMKA.
Audio
  • Rozmowa z Toni Servillo, Tomaszem Karolakiem i Marią Anną Potocką (Kultura w radiowej Jedynce)
Tomasz Karolak jest aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym, piosenkarzem oraz wokalistą zespołu Pączki w Tłuszczu. Jest również dyrektorem artystycznym Teatru IMKA
Tomasz Karolak jest aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym, piosenkarzem oraz wokalistą zespołu Pączki w Tłuszczu. Jest również dyrektorem artystycznym Teatru IMKAFoto: PAP/Stach Leszczyński

Gość Jedynki jest zdania, że można mieć różne koncepcje repertuaru teatralnego, ale eksperyment dramaturgiczny jest nieodzowną częścią każdego teatru. Z tego powodu w tym roku cykl "Polska w IMCE", w czasie którego prezentowane są spektakle innych polskich teatrów, zostanie rozbudowany. - Powoli rozszerzamy konwencję, by energia była nie tylko nasza i byśmy zobaczyli, co się dzieje również u sąsiadów - zdradza Tomasz Karolak.

Stołeczna scena IMKA, zwana też "teatrem Karolaka" w tym roku świętuje 5-lecie swojej działalności. Jej dyrektor artystyczny podkreśla, że nie stawia na tanią rozrywkę dla mas, lecz stara się zaspokoić najbardziej wysublimowane gusta.

Jakie sztuki okazały się porażką dla Teatru IMKA? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Kultura w Radiowej Jedynce

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Toni Servillo (włoski aktor znany z filmu "Wielkie piękno"), Tomasz Karolak (aktor, twórca Teatru IMKA), Dorota Szczepanek (Łódzki Teatr Chorea), Maria Anna (Masza) Potocka (dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK)

Data emisji: 30.04.2015

Godzina emisji: 20.14

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strzępka i Demirski o lękach współczesnego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 18:01
Twórcy spektaklu "nie-boska komedia. WSZYSTKO POWIEM BOGU!" przekonują, że ludzie boją się zmian, a jednocześnie ich chcą, bo tylko one odmienią życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tato", czyli opowieść o potrzebie wybaczania rodzicom

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 18:23
- Jest nam ono potrzebne, by samemu stać się rodzicem. Trzeba pewne rzeczy poukładać w głowie, uporządkować w rozmowie z ludźmi, którzy zwykle już odeszli - mówiła reżyserka Małgorzata Bogajewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie Spotkania Teatralne. Pojedynek na "Dziady"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 12:58
- Dużo było klasyki, przedstawiono m.in. dwie różne wersje "Dziadów" Adama Mickiewicza, dalekie jednak od tradycyjnego ujęcia - mówił krytyk teatralny Jan Bończa-Szabłowski.
rozwiń zwiń