X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cała Polska czyta "Lalkę" Bolesława Prusa

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 04:42
W 1300 miastach w Polsce w sobotę rozbrzmi "Lalka" Bolesława Prusa. - Myślę, że będzie to niezwykłe wydarzenie, dlatego gorąco je polecam - mówi Halina Przebinda, reżyser Narodowego Czytania.
Audio
  • Najważniejsze wydarzenia kulturalne tygodnia (Magazyn sztuk wszelkich/ Jedynka)
Bolesław Prus
Bolesław PrusFoto: Public domain/ Wikimedia Commons

W najbliższą sobotę (5.09) po raz czwarty odbędzie się ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie. Tegorocznym bohaterem wydarzenia będzie "Lalka" Bolesława Prusa. Czytanie zainauguruje w Ogrodzie Saskim o godz. 11 para prezydencka. Następnie dzieło Prusa będzie czytało 12 wybitnych aktorów. - Zapraszam Państwa na to wydarzenie, w czasie którego przez 10 godzin będziemy mogli posłuchać adaptacji Bronisława Maja - zachęca w Jedynce Halina Przebinda.

Transmisja Narodowego Czytania będzie dostępna na głównej stronie Polskiego Radia (Zobacz) i na stronie poświęconej akcji (Zobacz).

Czytaj także
lalka BEATA TYSZKIEWICZ pap Wołoszczuk 663x364.jpg
Czytanie "Lalki" w Jedynce

W wydarzeniu weźmie również udział siedem kolektywów muzycznych, które przez cały czas będą akompaniować czytaniu. - Będziemy czytać od godziny 11 do 22 dwanaście fragmentów powieści, z których każdy będzie miał ok. 45 minut. "Lalka" jest dużo dłuższa, więc i tak cieszymy się, że Bronisław Maj zrobił taki piękny skrót – opowiada reżyser Narodowego Czytania.

Gość Jedynki zdradza również w audycji, kto wystąpi w Warszawie, w jaki sposób skomponowano muzykę do wybranych fragmentów powieści oraz jak podzielono książkę Bolesława Prusa na okoliczność tego wydarzenia.

***

Tytuł audycji: Magazyn Sztuk Wszelkich

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Halina Przebinda (reżyser Narodowego Czytania "Lalki" Bolesława Prusa), Marta Bartkowska (biuro prasowe Teatru Studio w Warszawie), Joanna Szymajda (zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca), Magda Zakrzewska-Duda (koordynatorka projektu The Baltic House Lab 2015), Paweł Łysak (dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie, reżyser teatralny)

Data emisji: 3.09.2015

Godzina emisji: 20.19

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życie, którego nigdy nie było. Sztuka na rocznicę Powstania

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 00:10
- "Ciekawa pora roku" nie opowiada o bohaterskich czynach, a o ludzkich losach. O tym, kim mogłyby zostać w przyszłości dzieci, które zginęły w Powstaniu Warszawskim - mówi reżyserka spektaklu Agata Duda-Gracz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od poczucia absurdu do nowej jakości. Sierpień 1980

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 04:14
- Wówczas powszechnie występowały takie cechy, szczególnie wśród robotników, jak upokorzenie, poczucie absurdu, bezsensu - mówi Marek Kunicki-Goldfinger, historyk.
rozwiń zwiń