Recenzje: "11 minut", "Życie na kredycie", "Sól ziemi" i "Sztuka uciekania"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2015 12:08
W "Magazynie bardzo filmowym" omówienie wybranych premier kinowych, które w ten weekend wchodzą na ekrany.
Audio
  • W "Magazynie bardzo filmowym" recenzje najnowszych premier filmowych (Jedynka)
  • Recenzja filmu Jerzego Skolimowskiego "11 minut" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
  • Recenzja filmu "Życie na kredycie" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
  • Recenzja filmu "Sól ziemi" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
  • Recenzja filmu "Sztuka uciekania" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Reżyser Jerzy Skolimowski (P) oraz aktorka Paulina Chapko (L) podczas spotkania z dziennikarzami po projekcji filmu 11 minut, na 40. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Reżyser Jerzy Skolimowski (P) oraz aktorka Paulina Chapko (L) podczas spotkania z dziennikarzami po projekcji filmu "11 minut", na 40. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Foto: PAP/Adam Warżawa

Najbardziej intrygującym filmem jest "11 minut" Jerzego Skolimowskiego. - Film o tym, jak trwonimy czas na banał - ocenia krytyk Krzysztof Kwiatkowski. Nie ma on głównego bohatera. Precyzyjna jak mechanizm zegarka opowieść o roli przypadku w życiu człowieka i nieuchronności katastrofy to polski kandydat do Oscara.

Czytaj także:
skolimowski gdynia pap 1200x660.jpg
Skolimowski: trudno zaliczyć mnie do optymistów

Zdaniem Joanny Sławińskiej ten film jest jak kostka Rubika, którą się obraca na wszystkie strony, ale potem, kiedy się znudzi, odkłada się na bok. W audycji wypowiedź Jerzego Skolimowskiego, który opowiada, jak powstawało jego dzieło. Zmontowano 65 wersji filmu, z których wybrano tę ostateczną. Uczestnicy audycji dyskutują, czy film ma szanse na Oscara.

W magazynie również recenzje: współczesnego dramatu islandzkiego "Życie na kredycie", który będzie konkurentem "11 minut" w oscarowym wyścigu w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, brazylijskiego "Sól ziemi", a także francuskiego filmu "Sztuka uciekania".

Poza tym opowiadamy o nowej produkcji. W Łodzi ruszyły właśnie zdjęcia do amerykańsko-polskiego filmu "Music, War and Love" w reżyserii Marthy Coolidge.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Krzysztof Kwiatkowski (krytyk filmowy)

Data emisji: 23.10.2015

Godzina emisji: 20.19

ag/mg

Czytaj także

"11 minut" Jerzego Skolimowskiego polskim kandydatem do Oscara

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 20:30
Film Jerzego Skolimowskiego "11 minut" został wybrany na polskiego kandydata do Oscara w kategorii obraz nieanglojęzyczny - poinformował we wtorek Polski Instytut Sztuki Filmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Skolimowski: trudno zaliczyć mnie do optymistów

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 18:41
- Nie wyobrażam sobie znalezienia pomyślnego wyjścia z sytuacji w jakiej się znaleźliśmy - mówił w Jedynce reżyser, którego film "11 minut" został polskim kandydatem do Oscara.
rozwiń zwiń