Joanna Hoffman. Polka u boku Steve'a Jobsa

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 21:27
Nowy film o współzałożycielu firmy Apple wchodzi na ekrany polskich kin w ten weekend. W audycji także recenzje innych premier.
Audio
  • "Steve Jobs" i inne premiery kinowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
W filmie Dannyego Boylea Steve Jobs w rolę Joanny Hoffman wciela się Kate Winslet. Partneruje jej Michael Fassbender w tytułowej roli
W filmie Danny’ego Boyle’a "Steve Jobs" w rolę Joanny Hoffman wciela się Kate Winslet. Partneruje jej Michael Fassbender w tytułowej roliFoto: PAP/PA

Ważną postacią w filmie biograficznym w reżyserii Danny’ego Boyle’a jest Joanna Hoffman - jedyna kobieta w zespole budującym pierwszy komputer osobisty dla Apple, prywatnie córka polskiego reżysera. Jak to się stało, że studentka archeologii poświęciła się tak odmiennemu zajęciu? O tym Jerzy Hoffman opowiedział Joannnie Sławińskiej. Joannę Hoffman zagrała Kate Winslet, a Steve'a Jobsa - Michael Fassbender.

A ile "jedynek" otrzymały: nagrodzony Złotą Palmą film na aktualny obecnie temat - "Imigranci”, w reżyserii Jacquesa Audiarda, przygodowy film "W objęciach węża" produkcji argentyńsko-wenezuelsko-kolumbijskiej, "Moja matka" włoskiego reżysera Nanniego Morettiego oraz komedia "Listy do M. 2" w reżyserii Macieja Dejczera? 

Posłuchaj także zaproszenia na na 23. Międzynarodowy Festiwal Autorów Zdjęć Filmowych w Bydgoszczy CAMERIMAGE (14-21 listopada).

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Krzysztof Kwiatkowski (krytyk filmowy)

Data emisji: 13.11.2015

Godzina emisji: 20.19

asz/gs

Czytaj także

Jerzy Hoffman: aktor to najważniejszy element filmu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 19:00
- Podczas kręcenia "Pana Wołodyjowskiego" doszło do tego, że poza planem nie rozmawiałem z Danielem Olbrychskim – przyznaje Jerzy Hoffman.
rozwiń zwiń