"Warcraft: Początek". Czy film powtórzy sukces gry?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 17:20
Na ekrany kin wchodzi film w reżyserii Duncana Jonesa oparty na uniwersum niezwykle znanej gry komputerowej "Warcraft". W fikcyjnych światach Azeroth i Draenor dochodzi do konfliktu między ludźmi a orkami.
Audio
  • Nikoletta Mańkowska o atrakcjach warszawskiego kina Praha (Magazyn Bardzo Filmowy/Jedynka)
  • Artur Cichmiński, krytyk filmowy, o premierach tego tygodnia (Magazyn Bardzo Filmowy/Jedynka)
Fragment plakatu
Fragment plakatuFoto: Mat. pras.

W Polsce dopiero dziś odbędzie się oficjalny pokaz prasowy tego filmu. - Możemy posiłkować się opiniami zza oceanu, które nie są najlepsze, aczkolwiek nie są też miażdżące. Bez wątpienia fani gier przygodowych tak czy inaczej będą chcieli zobaczyć ten film - przyznaje Artur Cichmiński, krytyk filmowy. - Nie zapominajmy, że to film fantasy, gatunek, dla którego poziom wyznaczył "Władca Pierścieni" - dodaje.

Jaki może być najsłabszy punkt filmu "Warcraft"? O tym dyskutowaliśmy na antenie. W audycji oceniliśmy także inne premiery tego tygodnia: "Ojciec" (polski dramat), "Wojna" (duński dramat wojenny) i "Zanim się pojawiłeś" (amerykański melodramat).

Zaprosiliśmy też słuchaczy na Praską Wiosnę Filmowych Przedpremier, Praskie Lato Filmowe i Wakacje w Kinie Praha, czyli pokazy dla dzieci.

*** 

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Nikoletta Mańkowska (kino Praha)

Data emisji: 9.06.2016

Godzina emisji: 15.20

mg/mp

Czytaj także

Nowy "Makbet" jak "Gra o tron". Czy to dobrze?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 23:56
Czy filmowy "Makbet" to propozycja tylko dla fanów Szekspira? - To jest film, który po prostu trzeba zobaczyć - zachęca prowadzący, Michał Montowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Syn Szawła" - film, który odmienia widza

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 23:58
Wśród najciekawszych premier tygodnia są m.in. poruszający "Syn Szawła" i znakomita animacja "Anomalisa". -Rzadko zdarzają się tak dobre filmy. Trzeba je odnotować i pójść do kina - zachęca prowadzący, Michał Montowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dama w vanie". Maggie Smith w świetnej formie

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 12:50
Brytyjski dramat to historia przyjaźni między pewnym mężczyzną (Alex Jennings) a ekscentryczną staruszką (Maggie Smith) mieszkającą w samochodzie na podjeździe jego domu.
rozwiń zwiń