"Czerwony kapitan" z tęsknoty za kinem amerykańskim

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 00:03
- Od początku spodobał mi się scenariusz i bohater filmu "Czerwony Kapitan". Nazwałbym ten sposób opowiadania historii amerykańskim, który nie jest w naszej części świata zbyt często używany - mówi aktor, Maciej Stuhr.
Audio
  • Na co warto w tym tygodniu wybrać się do kina? (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
W postać Krauza  ambitnego, młodego detektywa z Wydziału Zabójstw wcielił się Maciej Stuhr
W postać Krauza – ambitnego, młodego detektywa z Wydziału Zabójstw wcielił się Maciej StuhrFoto: Kino Świat

"Czerwony kapitan" to polsko-słowacko-czeski polityczny kryminał w reżyserii Michała Kollara. W roli głównej występuje Maciej Stuhr. Po upadku komunizmu w Czechosłowacji w 1992 roku okazuje się, że wiele spraw kryminalnych ma polityczne tło.

- Mam sporo zastrzeżeń do tego filmu i mocno się męczyłem oglądając go, bo spodziewałem się dobrego kina gatunkowego, porządnego kryminału, który mnie wciągnie swoją intrygą, oczaruje formą i zrobi wrażenie poprzez grę aktorską, ale niestety nic takiego się nie stało - ocenia Artur Cichmiński.

W programie mówiliśmy o tym, jak dubbing może zaszkodzić filmom gatunkowym, a także rozmawialiśmy o recepcji "Czerwonego kapitana" w Słowacji oraz prawdziwości opowiedzianej w nim historii. Oceniliśmy również inne premiery tego tygodnia. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Eureka – kultura i nauka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 25.08.2016

Godzina emisji: 20.31

sm/gs

Czytaj także

"Dama w vanie". Maggie Smith w świetnej formie

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 12:50
Brytyjski dramat to historia przyjaźni między pewnym mężczyzną (Alex Jennings) a ekscentryczną staruszką (Maggie Smith) mieszkającą w samochodzie na podjeździe jego domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Scena ciszy". Ofiary ludobójstwa mają głos

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 16:45
Rodzina, która przetrwała ludobójstwo w Indonezji w latach 60., stawia czoło mężczyźnie odpowiedzialnemu za śmierć jednego z ich braci. To fabuła dokumentu Joshuy Oppenheimera "Scena ciszy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warcraft: Początek". Czy film powtórzy sukces gry?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 17:20
Na ekrany kin wchodzi film w reżyserii Duncana Jonesa oparty na uniwersum niezwykle znanej gry komputerowej "Warcraft". W fikcyjnych światach Azeroth i Draenor dochodzi do konfliktu między ludźmi a orkami.
rozwiń zwiń