X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zagubieni". Petr Zelenka o narodowym paradoksie Czechów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 12:28
- Powodem, dla którego nakręciłem ten film był mit wokół układu monachijskiego. Chciałem wyrazić zdanie w kwestii tego wydarzenia - mówi Petr Zelenka, reżyser filmu "Zagubieni".
Audio
  • Rozmowa z Petrem Zelenką i omówienie premier filmowych: komedii "Zagubieni" i "Absolutnie fantastyczne", thrillera "Inferno" oraz dokumentu "Putin Forever?" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
  • Związki Boba Dylana z kinem oraz wspomnienie zmarłych Andrzeja Wajdy i Andrzeja Kopiczyńskiego (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Petr Zelenka z papugą, która zagrała w jego najnowszym filmie Zagubieni
Petr Zelenka z papugą, która zagrała w jego najnowszym filmie "Zagubieni"Foto: Tomáš Zezulka/PAP/CTK

Zdaniem Zelenki układ monachijski był tak naprawdę wielkim sukcesem czeskiej dyplomacji, natomiast w jego kraju jest dziś odbierany jako ogromna porażka i trauma. - To jest nasz narodowy paradoks i bardzo mnie to ciekawi - podkreśla gość radiowej Jedynki.

W swym najnowszym filmie reżyser po raz kolejny puszcza oko do widza, ironizuje i pozwala sobie na krytykę. - Podszedłem do układu monachijskiego z trochę innego punktu widzenia. Wymyśliłem, że opowiem o tym wydarzeniu w formie groteski i żartu z papugą, która mówi głosem Edouarda Daladiera, francuskiego premiera, który podpisał układ z 1938 roku - tłumaczy Petr Zelenka.

Jak film "Zagubieni" został przyjęty w Czechach i dlaczego długo nie mógł doczekać się na realizację, dowiesz się z nagrania audycji. W programie omówione zostały także inne premiery kinowe: komedia "Absolutnie fantastyczne" będąca filmową wersją kultowego serialu telewizji brytyjskiej, thriller "Inferno" z Tomem Hanksem w roli głównej, rosyjski dokument "Putin Forever?" oraz animowane "Dzielna syrenka i Piraci z Kraboidów" i "Bociany".

Ponadto dowiedzieć można było się o związkach z kinem Boba Dylana, który w czwartek (13.10) otrzymał literackiego Nobla, a także wysłuchać wspomnień o zmarłych Andrzeju Wajdzie i Andrzeju Kopiczyńskim.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Petr Zelenka (reżyser) Andrzej Kołodyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 14.10.2016

Godzina emisji: 21.10

Wywiad z Petrem Zelenką przeprowadziła Beata Kwiatkowska.

pg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy "Wołyń" to uniwersalne kino?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 12:30
- Byłam na dwóch seansach i widziałam ludzi, którzy wytrzymywali tę dawkę napięcia i okrucieństwa. To mi każe sądzić, że ten film potrafi mówić o rzeczach trudnych w sposób zrozumiały i uniwersalny - mówi krytyk Anna Serdiukow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Wajda. "Polska była jego miłością"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 12:10
- Spieszył się, żeby zrobić film o Wałęsie, spieszył się, żeby zrobić "Katyń". Polska była jego miłością, to był jego główny temat, nie chciał mówić o żadnym innym, niższym - tak zmarłego reżysera Andrzeja Wajdę wspominała Krystyna Janda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł Andrzej Kopiczyński. Widzowie zapamiętali go z kultowej roli w serialu "Czterdziestolatek"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 15:30
Aktor zmarł w szpitalu w Warszawie, miał 82 lata. W ostatnich latach zmagał się z chorobą Alzheimera.
rozwiń zwiń