X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Sztuka kochania". Seksualna rewolucja na ekranach kin

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 13:35
Michalina Wisłocka, najsłynniejsza seksuolog czasów PRL, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków. To temat fabularyzowanego filmu wyprodukowanego przez twórców "Bogów".
Audio
  • Recenzje filmów: "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", "Toni Erdmann", "Elle", "Amerykańska sielanka" (Magazyn Bardzo Filmowy/Jedynka)
Kadr z filmu Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
Kadr z filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"Foto: Jarosław Sosiński/Watchout Productions

Książką, która dla jednych była odkryciem, a dla innych zgorszeniem, była wydana w 1976 roku "Sztuka kochania" - pierwszy w krajach bloku wschodniego poradnik z dziedziny seksuologii. - Spałem z tą książką pod łóżkiem, podkradłem ją mamie w podstawówce zanim miałem jakiekolwiek praktyczne doświadczenia - wspomina Borys Szyc, odtwórca roli Krystiana. - Od tamtej pory nie zmieniła się jedna rzecz, i ona się nigdy nie zmieni. Ludzie do dialogu muszą dorosnąć, muszą się odważyć, otworzyć się, muszą go chcieć i się go nauczyć - podkreśla aktor.

A Piotr Adamczyk, filmowy Stanisław Wisłocki, mówi, że i w książce, i w filmie jest zachęta do rozmawiania o relacji. - Wszyscy mówimy zupełnie różnymi językami miłości. Żeby je odkryć, trzeba starać się zrozumieć drugą osobę - wyjaśnia.

Jakie smaczki ukryli w filmie jego twórcy i w jaki sposób puszczają oko do uważnego widza? O tym w audycji.

W programie razem z Januszem Wróblewskim ocenialiśmy też inne premiery tego tygodnia: "Toni Erdmann" (nominowany do Oscara, laureat Europejskich Nagród Filmowych) "Elle" (z Isabelle Huppert), "Amerykańska sielanka" (w reżyserii Ewana McGregora, który zagrał też główna rolę).

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Joanna Sławińska

Materiały przygotowała: Beata Kwiatkowska

Gość: Janusz Wróblewski (dzienniakrz filmowy)

Data emisji: 26.01.2017

Godzina emisji: 21.09

mg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ostatnia rodzina". "To nie jest film o rodzinie Beksińskich"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 14:20
- Relacje między bohaterami filmu "Ostatnia rodzina" są totalnie patologiczne, zaburzone. To właściwie taka rodzina przygłupów. Nie ma tam żadnej prawdy o Beksińskich - mówi Aneta Awtoniuk, wieloletnia przyjaciółka Tomasza Beksińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najważniejsze wydarzenia 2016 roku w kulturze

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 16:03
W światowej i polskiej kulturze w minionym roku działo się wiele. Były bezsprzeczne sukcesy, bywały też sytuacje zdumiewające. Pożegnaliśmy również bardzo zasłużonych dla kinematografii twórców: Andrzeja Wajdę, Andrzeja Żuławskiego i Andrzeja Kondratiuka.
rozwiń zwiń