X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Szatan kazał tańczyć" - film, który uderza

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 12:57
- Nazwałbym ten film przebojowym. Na tle innych premierowych tytułów, dość spokojnych w treści, "Szatan kazał tańczyć" mocno uderza - mówi w radiowej Jedynce krytyk filmowy Andrzej Kołodyński.
Audio
  • Recenzje filmów "Strażnicy galaktyki 2", "Pożegnanie z Europą", "Szatan kazał tańczyć", "Przyrzeczenie" i "U pana Marsa bez zmian" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
  • Adame Trzopek o VIII Przeglądzie Kina Francuskiego (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Magdalena Berus. Kadr z filmu Szatan kazał tańczyć
Magdalena Berus. Kadr z filmu "Szatan kazał tańczyć"Foto: materiały pras./Kino Świat

Najnowszy film Katarzyny Rosłaniec ("Galerianki", "Bejbi blues") to historia 26-letniej Karoliny, która pisze książki, odnosi międzynarodowy sukces, ale jej życie jest w kompletnym rozpadzie. Bohaterka stara się wypełnić egzystencjalną pustkę różnymi używkami, ale nic to nie daje. Prowadzący audycję Michał Montowski i Andrzej Kołodyński zgodnie przyznają, że ten polsko-holenderski dramat nie jest dla każdego widza.

- Reżyserka po raz kolejny sięga do sfer, które są bardzo trudne do pokazywania. Części publiczności ten film na pewno sprawi satysfakcję, inni wyjdą z kina - słyszymy w audycji.

Pod jakim względem "Szatan kazał tańczyć" jest obrazem nowatorskim, dowiesz się z nagrania. Tam również recencje innych premier kinowych: amerykańskiego filmu sci-fi "Strażnicy galaktyki 2", biografii Stefana Zweiga "Pożegnanie z Europą" koprodukcji austriacko-niemiecko-francuskiej, dramatu hiszpańskiego "Przyrzeczenie" i komedii belgijsko-francuskiej "U pana Marsa bez zmian", a także rozmowa z Adamem Trzopkiem o VIII Przeglądzie Kina Francuskiego (10-17 maja).

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Andrzej Kołodyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 4.05.2017

Godzina emisji: 21.09

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bezkres, dramat i step. Jak ujarzmić dziką siłę natury?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 01:22
- Na stepie rządzi palec boży w postaci natury. To właśnie ona, przyroda, jest autonomicznym bohaterem filmu "Zud" - mówi reżyserka i scenarzystka Marta Minorowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z nurtem życia". Filmowy portret rzeki Skawy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 13:33
- To nie jest takie oczywiste znaleźć ten film w kinach. To nie jest film kasowy, tylko zrobiony po to, żeby coś dobrego się znami stało. I z tego względu trzeba to zobaczyć - mówi Michał Montowski o filmie przyrodniczym "Z nurtem życia" Krzysztofa Sarapaty i Tomasza Kotasia.
rozwiń zwiń