"Szatan kazał tańczyć" - film, który uderza

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 12:57
- Nazwałbym ten film przebojowym. Na tle innych premierowych tytułów, dość spokojnych w treści, "Szatan kazał tańczyć" mocno uderza - mówi w radiowej Jedynce krytyk filmowy Andrzej Kołodyński.
Audio
  • Recenzje filmów "Strażnicy galaktyki 2", "Pożegnanie z Europą", "Szatan kazał tańczyć", "Przyrzeczenie" i "U pana Marsa bez zmian" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
  • Adame Trzopek o VIII Przeglądzie Kina Francuskiego (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Magdalena Berus. Kadr z filmu Szatan kazał tańczyć
Magdalena Berus. Kadr z filmu "Szatan kazał tańczyć"Foto: materiały pras./Kino Świat

Najnowszy film Katarzyny Rosłaniec ("Galerianki", "Bejbi blues") to historia 26-letniej Karoliny, która pisze książki, odnosi międzynarodowy sukces, ale jej życie jest w kompletnym rozpadzie. Bohaterka stara się wypełnić egzystencjalną pustkę różnymi używkami, ale nic to nie daje. Prowadzący audycję Michał Montowski i Andrzej Kołodyński zgodnie przyznają, że ten polsko-holenderski dramat nie jest dla każdego widza.

- Reżyserka po raz kolejny sięga do sfer, które są bardzo trudne do pokazywania. Części publiczności ten film na pewno sprawi satysfakcję, inni wyjdą z kina - słyszymy w audycji.

Pod jakim względem "Szatan kazał tańczyć" jest obrazem nowatorskim, dowiesz się z nagrania. Tam również recencje innych premier kinowych: amerykańskiego filmu sci-fi "Strażnicy galaktyki 2", biografii Stefana Zweiga "Pożegnanie z Europą" koprodukcji austriacko-niemiecko-francuskiej, dramatu hiszpańskiego "Przyrzeczenie" i komedii belgijsko-francuskiej "U pana Marsa bez zmian", a także rozmowa z Adamem Trzopkiem o VIII Przeglądzie Kina Francuskiego (10-17 maja).

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Andrzej Kołodyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 4.05.2017

Godzina emisji: 21.09

pg/bch

Czytaj także

Bezkres, dramat i step. Jak ujarzmić dziką siłę natury?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 01:22
- Na stepie rządzi palec boży w postaci natury. To właśnie ona, przyroda, jest autonomicznym bohaterem filmu "Zud" - mówi reżyserka i scenarzystka Marta Minorowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z nurtem życia". Filmowy portret rzeki Skawy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 13:33
- To nie jest takie oczywiste znaleźć ten film w kinach. To nie jest film kasowy, tylko zrobiony po to, żeby coś dobrego się znami stało. I z tego względu trzeba to zobaczyć - mówi Michał Montowski o filmie przyrodniczym "Z nurtem życia" Krzysztofa Sarapaty i Tomasza Kotasia.
rozwiń zwiń