"Song to song" - antypody "La La Landu"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 16:19
- To absolutne antypody tego, co można by sobie wyobrazić jako amerykańskie kino o miłości i kino muzyczne, np. taki ""La La Land" - mówi Michał Montowski o filmie "Song to song".
Audio
  • Zapowiedź festiwali w Cannes, 14. Millenium Docs Against Gravity oraz AfryKamera, a także recenzje filmów "Song to song", "Krąg" i "Jutro będziemy szczęśliwi" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Ryan Gosling i Rooney Mara. Kadr z filmu Song to song
Ryan Gosling i Rooney Mara. Kadr z filmu "Song to song"Foto: materiały prasowe/Forum Film Poland Sp. z o.o.

Najnowszy obraz Terece'a Malika wszedł do polskich kin 19 maja. To historia o miłosnych trójkątach z udziałem przedstawicieli branży muzycznej. W głównych rolach występują Rooney Mara, Ryan Gosling, Michael Fassbender i Natalie Portman.

- Malik jest portrecistą. Patrzy na swoich bohaterów, na ich emocje, na to, jak odbierają świat i się z nim mierzą, jak definiują miłość, szczęście, sukces. Niestety dostrzega w tym pewną pustkę, ale stara się nie być publicystą, a bardziej poetą. I pewnie w takim zamyśle opowiada on tę historię. Historię, która nie trzyma się utartych ścieżek, która nie jest klasyczną opowieścią w kontekście dramaturgicznym - podkreśla krytyk Artur Cichmiński.

Jaki znany aktor został wycięty z filmu "Song to song", dowiesz się z nagrania audycji. Tam również omówienie innych premier kinowych (m.in. "Krąg" i "Jutro będziemy szczęśliwi"), a także zapowiedź festiwali w Cannes, 14. Millenium Docs Against Gravity oraz AfryKamera.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 18.05.2017

Godzina emisji: 21.09

pg/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Szatan kazał tańczyć" - film, który uderza

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 12:57
- Nazwałbym ten film przebojowym. Na tle innych premierowych tytułów, dość spokojnych w treści, "Szatan kazał tańczyć" mocno uderza - mówi w radiowej Jedynce krytyk filmowy Andrzej Kołodyński.
rozwiń zwiń