"Podwójny kochanek" w kinach. Francois Ozon, jakiego jeszcze nie widzieliśmy

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 14:14
- Myślę, że warto ten film obejrzeć, nawet jeśli będą mieli Państwo tzw. mieszane uczucia, tak, jak my - stwierdził w radiowej Jedynce Michał Montowski.
Audio
  • "Podwójny kochanek" Francoisa Ozona (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Podwójny kochanek
"Podwójny kochanek"Foto: mat. promocyjne

"Podwójny kochanek" opowiada historię Chloe, która zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji.

Kilka miesięcy później, Chloe zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.

- To jest psycho-seksualne delirium. Francois Ozon, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. Rzecz bardzo interesująca - ocenił w audycji "Magazyn bardzo filmowy" prowadzący Michał Montowski. - Ozon poszedł na całość - dodał krytyk filmowy Artur Cichmiński.

- Reżyser miesza wątki narracyjne wielokrotnie. Film trzeba odbierać z pewnym dystansem, jako pewną projekcję umysłu głównej bohaterki - podkreślił Cichmiński. - Widz gubi się w tej narracji. Mnie ten film zmęczył - przyznał Montowski. - Ozon popełnił jeszcze parę innych grzechów - powiedział krytyk filmowy. Wysłuchaj całej dyskusji.

W audycji rozmawialiśmy także o innych francuskich premierach: "Dwóch kobietach" - dramacie Martina Provosta ze znakomitymi rolami Catherine Deneuve i Catherine Frot i "Synalku" - komedii obyczajowej Frederica Forestiera o relacji nadopiekuńczych rodziców z synem (i odwrotnie), a także o nowym filmie z Tomem Cruisem "Barry Seal".

W "Magazynie bardzo filmowym" można też wysłuchać materiału Joanny Sławińskiej o przeglądzie filmów Aleksandra Forda w Kinie Iluzjon oraz o innych wydarzeniach Festiwalu Warszawa Singera.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kultura na wakacje

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 24.08.2017

Godzina emisji: 21.10

kk/ag

Czytaj także

Komedia sensacyjna "Volta". Niespełnione nadzieje?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 15:10
W piątek (7.07) na ekrany kin wszedł nowy film Juliusza Machulskiego "Volta". To komedia kryminalna oparta na faktach. Bruno Volta jest spindoktorem. Chce przejąć skarb - koronę Kazimierza Wielkiego znalezioną w ścianie pewnej kamienicy. Pomaga mu Dycha - ochroniarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ucieczka do lepszych światów. Ballada o dojrzewaniu w filmie Kuby Czekaja

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 11:30
- Wierzę, że rodzina powinna być całością. Taka teza nie jest współcześnie popularna, ale uważam, że rodzina jest bardzo ważna dla osoby, która dopiero wchodzi w dorosłe życie - mówi twórca filmu.
rozwiń zwiń