Nie lada gratka dla fanów Marvela. "Thor: Ragnarok" w kinach. Recenzja

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 12:48
W "Magazynie bardzo filmowym", jak co tydzień, ocenialiśmy premiery kinowe. W tym tygodniu na ekrany wchodzą horrory i filmy grozy, ale jest kilka zupełnie innych propozycji. 
Audio
  • Do kin weszła 3. część przygód Thora (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Fragment plakatu z filmu Thor: Ragnarok
Fragment plakatu z filmu "Thor: Ragnarok"Foto: mat.promocyjne

Jedną z nich jest amerykański film fantasy "Thor: Ragnarok" na podstawie serii komiksów wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiada offowy artysta Taika Waititi Cohen.

- Kolejna odsłona Marvelowskiego uniwersum niesie dużo humoru i absolutnie nieskrępowanej rozrywki. Kapitalne widowisko okraszone bardzo autorskim i osobliwym, ale trafiającym w większość gustów humorem - mówi krytyk filmowy Artur Cichmiński. - Widać, że aktorzy dobrze się bawią i pod tą nową batutą - mówię o reżyserze - poczuli jakąś nową i  pozytywną energię - dodaje.

Wśród premier także: "Po tamtej stronie" - dramat społeczny o syryjskim imigrancie proszącym o azyl w Finlandii, "Łagodna", czyli dramat rosyjski o kobiecie, której mąż odsiaduje wyrok, dramat sportowy "Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem" w reż. Janusa Metza Pedersena o turnieju tenisowym wszech czasów oraz "Inxeba. Zakazana ścieżka" - dramat społeczny w reż. Johna Tengrove'a o praktyce inicjacyjnej w RPA, której sens podważa wychowany w mieście chłopak.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 26.10.2017

Godzina emisji: 21.10

kh

Czytaj także

Różne oblicza namiętności w najnowszym filmie Sofii Copolli

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 09:30
Amerykański dramat kostriumowy z dreszczykiem znanym z gatunku trillerów, melodramat rozgrywający się na tropikalnej wyspie, a może podróż do początków kinematografii? Następne tygodnie obfitują w bogatą ofertę filmową.
rozwiń zwiń