"Beksińscy. Album wideofoniczny" - filmowy obraz rodziny

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 21:10
"Beksińscy. Album wideofoniczny" to dokument, który ukazuje życie rodziny Beksińskich za pośrednictwem prywatnych materiałów dźwiękowych i filmowych.
Audio
  • "Beksińscy. Album wideofoniczny" (Magazyn Bardzo Filmowy'/Jedynka)
Beksińscy. Album wideofoniczny
"Beksińscy. Album wideofoniczny"Foto: mat. promocyjne/plakat

- Zdzisław Beksiński w 1957 roku kupił magnetofon oraz taśmę i zaczął realizować coś, co nazywał dziennikiem fonicznym nagrań rodzinnych. To bardzo interesujące zapisy codziennego życia Beksińskich - powiedział w audycji "Magazyn bardzo filmowy" reżyser "Beksińscy. Album wideofoniczny" Marcin Borchardt.

Twórca wyjaśnił, że tym filmem próbował znaleźć odpowiedź na pytanie, jak doszło do rozpadu, upadku tej rodziny. - Beksińscy zniknęli. Była rodzina, nie ma rodziny. Ja się zastanawiałem nad tym, dlaczego do tego doszło, co jest punktem krytycznym - wskazał. A co o tym dokumencie sądzą krytycy Dorota Chrobak i Remigiusz Kadelski?

Wspólnie z gośćmi radiowej Jedynki oceniliśmy także filmy: "Suburbicon" w reżyserii George'a Clooney'a o włamaniu, które zakłóca porządek w spokojnym miasteczku i "Kobieta, która odeszła" Lava Diaza o kobiecie, która po 30 latach spędzonych w więzieniu zostaje uniewinniona i postanawia się zemścić na byłym kochanku.

O tym drugim filmie opowiedziała w radiowej Jedynce również krytyczka filmowa Diana Dąbrowska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy też o dwóch festiwalach filmowych: Cinemaforum (8-12 listopada, Warszawa) i Camerimage (11-18 listopada, Bydgoszcz).

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Dorota Chrobak i Remigiusz Kadelski (krytycy filmowi)

Data emisji: 9.11.2017

Godzina emisji: 21.10

kk

Czytaj także

Nie lada gratka dla fanów Marvela. "Thor: Ragnarok" w kinach. Recenzja

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 12:48
W "Magazynie bardzo filmowym", jak co tydzień, ocenialiśmy premiery kinowe. W tym tygodniu na ekrany wchodzą horrory i filmy grozy, ale jest kilka zupełnie innych propozycji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najnowszy film Darrena Aronofsky'ego "Mother!" od dziś na ekranach kin

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 10:43
W "Magazynie bardzo filmowym", jak co tydzień, oceniliśmy premiery kinowe, których w pierwszy weekend listopada jest pięć. O filmach rozmawialiśmy z krytykiem filmowym Magdaleną Sendecką.   
rozwiń zwiń