W kinach nie ma sezonu ogórkowego

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 10:00
W kinematografii nie ma letniej przerwy. Świadczą o tym atrakcyjne sierpniowe premiery.
Audio
  • Na co wybrać się do kina? (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Kadr z filmu Rodziny się nie wybiera
Kadr z filmu "Rodziny się nie wybiera"Foto: materiały prasowe/Kino Świat

"Mission Impossible - Fallout". Ethan Hunt (czyli Tom Cruise) i jego zespół znów uratują świat i to w takim stylu i tempie, że producenci przygód agenta 007 będą mieli problem z pokazaniem czegoś równie atrakcyjnego. - Wrażenia po obejrzeniu są fantastyczne. Jestem fanem tej serii - przyznał krytyk filmowy Artur Cichmiński.

"Człowiek, który zabił Don Kichota" - film Terry'ego Gilliama, zamierzony wiele lat temu, uważany za pechowy, bo realizacja nie mogła dojść do skutku, wreszcie wchodzi do kin. Toby - facet od reklamy - cofa się do wieku XVII i spotyka słynnego błędnego rycerza, który bierze go za swego giermka - Sancho Pansę. To film przygodowy z elementami fikcji. - Za koncepcyjny sukces tego filmu poczytuję sobie, że ta fantazja jest kapitalnie ograna. Ona nie do końca jest fantazją - powiedział gość audycji.

"Rodziny się nie wybiera" - najnowsza komedia Dany'ego Boona znów przywołuje specyfikę północnej Francji, siłę jej więzi rodzinnych i lokalne obyczaje. Słynny paryski projektant zostaje odnaleziony przez najbliższych krewnych, którzy wdzierają się w jego życie jak huragan. W dodatku projektant traci pamięć i cofa się do stanu młodzieńczego, gdy mówił gwarą. Jego partnerka walczy jednak o jego powrót do normalności.

Prowadzący i gość zwrócili uwagę na tytuł filmu, który - ich zdaniem - nie jest zbyt trafiony. - Tytuł ciężki, z zakalcem. To taka zwykła ludowa mądrość - stwierdzili. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w którym zrecenzowaliśmy również filmy "Patryk" i "Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach".

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 9.08.2018

Godzina emisji: 21.11

ag/abi

Czytaj także

Łąka Leśmiana, czyli kino, spacery i literatura

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 21:11
Łąka Leśmiana, to letnie wydarzenie realizowany przez Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gra w chińczyka. Nazwa wzięła się z mody na egzotykę

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 14:00
Wystawę w Muzeum Azji i Pacyfiku "Zabawa z kulturą. Tradycyjne zabawy i gry Azji" odwiedzają grupy chętnych uczenia się gier i praktykujących je podczas warsztatów. Zwiedzający ze zdziwieniem dowiadują się, że popularna w Polsce gra w chińczyka nie pochodzi z Chin. - Historia tej gry pokazuje jak fascynujący to jest świat. Gry podróżowały - powiedział w audycji kurator wystawy Tomasz Madej.
rozwiń zwiń