Na co do kina w ostatni weekend wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 11:20
Ostatni sierpniowy weekend przynosi interesujący wybór premier. Które są warte uwagi, a które niekoniecznie? W "Magazynie bardzo filmowym" zrecenzowali je Michał Montowski i Artur Cichmiński. 
Audio
  • Na co do kina w ostatni weekend wakacji? (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Biserka Stojanovic/Shutterstock

Do kin wchodzi m.in. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" - film w reż. Denisa Deličia inspirowany książką Arkadego Fiedlera o polskich lotnikach w RAFie podczas II wojny światowej.

- Film w przeciwieństwie do obrazu "303. Bitwa o Anglię", który wszedł na ekrany kin na początku sierpnia, ma rozmach - mówi Artur Cichmiński. - Gdybyśmy wycięli wszystko to, co dzieje się na ziemi, czyli warstwę fabularną a pozostawili tylko to, co dzieje się w powietrzu, to dawno nie widziałem czegoś na tak wysokim poziomie, z taką inwencją. Tak wciągającej, trzymającej w napięciu i idealnie dramaturgicznie rozegranej akcji - dodaje. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w której także rozmowa Martyny Podolskiej z Denisem Deličią, Maciejem Zakościelnym i Piotrem Adamczykiem. 


Michał Montowski i Artur Cichmiński mówili także o filmach: "Rozpruci na śmierć", "Zama", amerykańskiej komedii "Bogaci Azjaci" oraz obrazie "Lato" Kiriłła Sierebnikowa aresztowanego w trakcie kręcenia. Film opowiada o muzycznym undergroundzie w czasie upadku ZSRR. 

W audycji była mowa też o 75. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 30.08.2018

Godzina emisji: 21.10

kh


Czytaj także

Wakacje w kinie. Na jakie filmy się wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 10:00
Pora wakacji to dobry moment, by w ramach relaksu wybrać się na komedię. Takich pozycji w polskich kinach nie zabraknie, ale będzie też coś dla miłośników dramatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamma mia! Here we go again" od dziś na ekranach kin

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 10:43
W tym tygodniu najważniejsze są dwie wakacyjne premiery, obie interesujące, ale z innych przyczyn. W "Magazynie bardzo filmowym" omówili je Michał Montowski i Artur Cichmiński.
rozwiń zwiń