X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Autsajder" - nowy film o stanie wojennym

- Stwierdziłem, ze być moze warto przypomnieć tamten czas - lat '80. Trochę się o nim zapomina i zaczyna się deformować wiedzę o nim - mówi w "Magazynie bardzo filmowym", w rozmowie z Joanną Sławińską, reżyser filmu "Autsajder" Adam Sikora.
Plakat promujący film
Plakat promujący filmFoto: mat. promocyjne
O Audycji

Bohaterem obrazu jest nieinteresujący się polityką student malarstwa, który zostaje zatrzymany przez patrol milicji. Odnalezienie w jego mieszkaniu przechowywanej dla kolegi walizki z ulotkami skutkuje oskarżeniem o współpracę z opozycją.


- Nie chciałem żeby był to film nadmiernie polityczny, nasiąknięty polityką. Wręcz przeciwnie. Chciałem zrobić film o chłopcu, który przypadkiem został wplątany w tę historię. Chciałem poprzez pryzmat niezaangażowanego politycznie chłopaka opowiedzieć pewną sytuację, która wtedy miała miejsce - mówi Adam Sikora i dodaje, że film powstał z myślą o młodych pokoleniach. - Chciałem im uświadomić, że jest taki moment w historii, który wymaga zajęcia pewnego stanowiska - zaznacza.


A jak film oceniają Małgorzata Raducha i Artur Cichmiński? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której zrecenzowali oni także inne premiery: "Roma", "Mali bohaterowie", "Zwierzęta" oraz "Kursk".

Małgorzata Raducha i Artur Cichmiński mówili także o filmach opowiadających o stanie wojennym. Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Rozmawia: Joanna Sławińska

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Adam Sikora (reżyser)

Data emisji: 13.12.2018

Godzina emisji: 21.09

kh

Playlista