X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"The Dawn Wall". Dokument zaczyna stanowić konkurencję dla filmu fabularnego

"The Dawn Wall" to przejmujący film dokumentalny o wspinaczce Tommy'ego Caldwella i Kevina Jorgesona po pionowej, gładkiej ścianie na monolit El Capitan w Kalifornii. Wyczyn trwał 19 dni.
Wspinaczka górska
Wspinaczka górskaFoto: Pexels/Pixabay
O Audycji

Atakowana przez Caldwella i Jorgesona 900-metrowa linia łączy drogi Dawn Wall i Mescalito. Do dzisiejszego dnia była największym klasycznym wyzwaniem na El Capitanie.

- W filmie nie chodzi tylko o to, żeby dojść na szczyt. Po drodze trzeba dokonywać wielu rozmaitych wyborów. Niektóre decyzje są niezwykle trudne – czy spełnić swoje marzenia i obsesyjne dążyć na szczyt po pionowej ścianie czy kierować się lojalnością wobec partnera we wspinaczce – mówił krytyk filmowy Artur Cichmiński. - Cieszę się, że dzisiaj film dokumentalny zaczyna stanowić  konkurencję dla filmu fabularnego - dodał.

W audycji także recenzje następujących filmów:

  1. "Anioł" - dramat argentyńsko-hiszpański oparty na historii Carlosa Eduardo Pucha- brutalnego mordercy o anielskiej urodzie. Film odbiega od biografii i rozwija fikcyjne wątki.
  2. "Heavy Trip" - komedia muzyczna norwesko- fińska o amatorskim zespole havy- metalowym. Świetna rozrywka nie tylko dla miłośników "metalu" i lekko absurdalnego poczucia humoru.
  3. "Arktyka" - Mads Mikkelsen w dramacie islandzkim o samotnym rozbitku w arktycznej tundrze.

W programie ponadto rozmowa z Rafałem Chwałą o cyklu Miasto Movie, w ramach którego w Lublinie pokazywane są filmy ambitnego kina.

Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 31.01.2019

Godzina emisji: 21.11

abi

Playlista