X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

7. Festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży "Kino w Trampkach"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 11:49
W dniach 30 maja-9 czerwca odbywa się w Warszawie festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży "Kino w Trampkach". O tym, czym i do kogo skierowane jest wydarzenie i dlaczego jest tak bardzo wyjątkowe, opowiedziała w "Magazynie bardzo filmowym" dyrektor artystyczna festiwalu, Karolina Śmigiel.
Audio
  • Co nowego w kinie? (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Plakat festiwalu Kino w Trampkach
Plakat festiwalu "Kino w Trampkach"Foto: mat. promocyjne

Część festiwalowa wydarzenia odbywa się w warszawskiej "Kinotece", a pokazy szkolne można podziwiać w "Kinie Luna". Festiwal jest organizowany przez Fundację Cinemania i "oferuje najlepsze filmy krótkometrażowe i długometrażowe dla dzieci i młodzieży". Karolina Śmigiel zachęca do uczestniczenia w wydarzeniu gdyż, jak sama twierdzi jest" dobrą okazją by zobaczyć filmy z całego świata, które w większości są premierowo pokazywane w Polsce". 

"Kino w Trampkach" to także konkursy, w których jurorami są dzieci. - Przed nami najważniejsze dni, w których zostaną ujawnione werdykty konkursów - z podekscytowaniem powiedziała dyrektor artystyczna przedsięwzięcia. Dzieci będą przyznawać nagrodę w kategoriach: "Najlepszy film dziecięcy" i "Najlepszy film młodzieżowy". Wszystkie wyróżnione filmy będzie można obejrzeć w niedzielę, 9 czerwca. - Są to nagrody finansowe, co dla jurorów jest sporą odpowiedzialnością - dodała Karolina Śmigiel.

Gość Jedynki oceniła, że filmy, które znalazły się w programie festiwalu "zmuszają do dyskusji". - Można między innymi zobaczyć produkcje, które pokazują jak bardzo człowiek jest zjednoczony z naturą - dodała, zapewniając, że "Kinem w Trampkach" chce zachęcić widza do poznania czegoś zupełnie nowego i sprowokować do myślenia.

W audycji także o premierach kinowych:

- "X-Men: Mroczna Phoenix" - kolejna część przygód mutantów z komiksowym rodowodem,

- "Rocketman" - dramat biograficzny o losach artysty ze świata muzyki rozrywkowej - Eltona Johna,

- "Królowa Kier" - dramat o prawniczce, która wdała się w romans z 17-latkiem,

- "Milcząca rewolucja" - dramat produkcji niemieckiej o uczniach pewnej szkoły,

- "Catalina" - dramat o podróży młodej Kolumbijki do Sarajewa, gdzie ma zbierać materiały do pracy doktorskiej

- "Peneleopa" - film dokumentalny o losach mieszkańców pewnej wioski,

- "Jestem William" - film dla dzieci o chłopcu, który uważa się za pechowca.

Ponadto:

- o festiwalu "Młodzi i Film" - najstarszym w Polsce festiwalu z samymi debiutami filmowymi, który zaczyna się 10 czerwca w Koszalinie. O wydarzeniu opowiedziała Joanna Sławińska, która porozmawiała również z twórcami filmów, które zawarte są w programie festiwalu. 

O czym jest cykl "Naturalnie", który jest częścią festiwalu "Kino w Trampkach"? Czego uczy dzieci ten festiwal? Dlaczego warto, aby pojawili się na nim także dorośli? Która z premier kinowych w czerwcu jest najbardziej interesująca?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Karolina Śmigiel (dyrektor artystyczna festiwalu "Kino w Trampkach")

Materiał: Joanna Sławińska 

Data emisji: 07.06.2019

Godzina emisji: 21.10

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"In Touch". Film opowiadający o tęsknocie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 12:23
Debiutancki pełnometrażowy film dokumentalny Pawła Ziemilskiego "In Touch" opowiada o emigracji zarobkowej mieszkańców wsi Stare Juchy znajdującej się na Mazurach. Od lat 80. co trzeci mieszkaniec wyjechał do Islandii. Fabuła skupia się na tęsknocie rodziny i pustce, którą pozostawili po sobie bliscy. Film został doceniony na festiwalach w Amsterdamie i Salonikach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa "Sztuka to wartość". Co można podziwiać w Muzeum Narodowym?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 12:39
Katarzyna Szydłowska-Schiller, która jest kuratorką wystawy mówi - sztuka to nie tylko wartość pieniądza, ale też wartość duchowa i estetyczna. W "Kulturalnej Jedynce" dowiadujemy się o tym, jakie dzieła można podziwiać w trakcie trwania wystawy i dlaczego warto się na nią wybrać.
rozwiń zwiń