Nagrodzony Złotymi Lwami "Obywatel Jones" już w kinach

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 10:30
Film "Obywatel Jones" nagrodzony Złotymi Lwami na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w piątek (25.10) wchodzi na ekrany polskich kin. Wśród premier tego tygodnia zobaczymy także produkcje: "Bliźniak", "Van Gogh. U bram wieczności" czy "Rodzina Addamsów" - tym razem w wersji animowanej. 
Audio
  • Nagrodzony Złotymi Lwami "Obywatel Jones" już w kinach (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Film z kadru Obywatel Jones
Film z kadru "Obywatel Jones" Foto: printscreen YouTube

Gareth Jones - główny bohater produkcji Agnieszki Holland to brytyjski dziennikarz, który przeprowadza wywiad z Adolfem Hitlerem. Następnie udaje się do Moskwy, by spotkać się ze Stalinem i odkrywa prawdę o reżimie stalinowskim oraz o wielkim głodzie na Ukrainie. Po powrocie do Londynu próbuje o swych odkryciach poinformować świat. - Jesteśmy w latach 30. ubiegłego wieku, kiedy w Wielkiej Brytanii jest kryzys, a w Związku Radzieckim rozpoczyna się dobrobyt. Młody dziennikarz chcąc poznać prawdę wyrusza do Moskwy i jest świadkiem prawdziwych historii - mówiła w "Magazynie bardzo filmowym" Dorota Kołodziejczyk. 

W rolę Garetha Jones'a wciela się brytyjski aktor młodego pokolenia James Norton. Zdjęcia do filmu zostały nakręcone w Polsce, Szwecji oraz na Ukrainie. 


 źródło: Kinoświat/Youtube 

Najnowszy film Juliana Schnabla "Van Gogh. U bram wieczności" to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. W rolach głównych występują Willem Dafoe, Rupert Friend, Oscar Isaac. 

źródło: CBS Films/Youtube


Dla tych, którzy kochają kino Science Fiction dobrą informacją jest fakt, że w tym tygodniu premierę ma film "Bliźniak". Henry Brogan (Will Smith) to elitarny zabójca przebywający na emeryturze. Niespodziewanie zostaje zaatakowany przez tajemniczego młodego mężczyznę, który okazuje się jego klonem. Henry zamierza dowiedzieć się, dlaczego został obrany na cel i kto jest twórcą zamachowca. - Nas interesuje technologia filmowa, ponieważ Will Smith występuje w podwójnej roli: jako pięćdziesięcioletni mężczyzna i ten drugi jako odmłodzony komputerowo człowiek - mówił Michał Montowski. 

źródło: Tylkohity/Youtube

Kinomani znają doskonale historię Gomeza, Morticii, ich dzieci, wujka Fenstera i Babci -czyli słynnej rodziny Addamsów. 25 października 2019 roku w Polsce do kin wchodzi film animowany opowiadający losy niekonwencjonalnej rodziny. Addamsowie po przeprowadzce do New Jersey, muszą stawić czoło wyzwaniom XXI wieku, a także wścibskiej, sprytnej i chciwej prezenterce telewizyjnej Margaux Needler. 

Ponadto w audycji była mowa o Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Tofifest" w Toruniu, który potrwa do niedzieli 27 października 2019 roku. Więcej o wydarzeniu mówił Artur Zaborski. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania z audycji. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy 

Prowadzi: Michał Montowski 

Gość: Dorota Kołodziejczyk 

Data emisji: 24.10.2019

Godzina emisji: 21.11

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sługi wojny" w kinach. Czy warto zobaczyć nowy film z Piotrem Stramowskim?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 12:30
Koniec sierpnia to kilka interesujących premier kinowych. Na co wybrać się do kina w ostatnim tygodniu wakacji? Jedną z propozycji jest obraz "Sługi wojny" Mariusza Gawrysia z Piotrem Stramowskim w roli głównej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

XV Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 14:59
Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy" to największe tego typu przedsięwzięcie w Europie Środkowej i Wschodniej, ściągające najnowsze i najważniejsze premiery filmowe pokazujące, wokół jakich tematów obecnie toczy się życie żydowskie. - Chcemy pokazywać współczesne życie żydowskie, które przecież się rozwija oczywiście w Izraelu, ale także w Stanach Zjednoczonych, we Francji, w krajach Beneluxu i w krajach skandynawskich - powiedział dyrektor festiwalu Mirosław Chojecki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Joker" w kinach. Jak wypada jedna z najbardziej oczekiwanych premier jesieni? Recenzja

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 11:32
Początek października to kilka interesujących premier kinowych a wśród nich "Joker", czyli nowy film o kultowym czarnym charakterze znanym z produkcji o Batmanie, w którym w głównych rolach zobaczymy m.in. Joaquina Phoenixa, Roberta De Niro i Zazie Beetz.
rozwiń zwiń