X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nieplanowane". Film, który zmienia życie?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 08:00
Na ekrany polskich kin wszedł film "Nieplanowane". Obraz oparty na faktach opowiada przemianę Abby Johnson, najmłodszej w Stanach Zjednoczonych dyrektor placówki aborcyjnej podlegającej organizacji Planed Parenthood. Radiowa Jedynka jest patronem medialnym filmu. 
Audio
  • "Nieplanowane" na ekranach polskich kin (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Kadr z filmu
Kadr z filmu Foto: Materiały dystrybutora, unplannedfilm.com

Film wywołał ogromny odzew społeczny w USA. Pod jego wpływem z korporacji aborcyjnej odeszło 100 pracowników. Doroty Kołodziejczyk rozmawiała z polskimi dystrybutorami filmu.

- Udało się opowiedzieć tę historię w taki sposób, że ona nie oskarża nikogo oraz pokazać tę rzeczywistość w taki sposób, że nie można zaprzeczyć, że jest to prawda. Ten film wymusza jakąś decyzję wewnętrzną, nie można przejść obok niego obojętnie - mówi w "Magazynie bardzo filmowym" Lech Dokowicz z Fundacji Solo Dios Basta.Obraz został doceniony na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Niepokalanów", gdzie zdobył nagrodę prezydenta Andrzeja Dudy dla "Filmu, który zmienia życie". Film cieszy się popularnością w kinach w USA, Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii. 

***

W audycji pełnej filmowej muzyki mówiliśmy także o innych premierach filmowych, m.in. "Dziura w głowie" (rozmowa Joanny Sławińskiej z reżyserem Piotrem Subotko), "0.0 MHz Częstotliwość opętania" oraz "Nazywam się Dolemite". Jak ocenili je Joanna Sławińska i Krzysztof Kwiatkowski? Odpowiedź w dołączonym nagraniu. 


W magazynie także o nowych produkcjach polskich i światowych, zapowiedź "American Film Festival" we Wrocławiu oraz Małgorzata Raduchą, która przypomina wyjątkowe filmy o odchodzeniu, stracie bliskich, radzeniu sobie z żałobą. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy 

Prowadzi: Joanna Sławińska 

Goście: Krzysztof Kwiatkowski (krytyk filmowy, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika  "Kino")

Data emisji: 31.10.2019

Godzina emisji: 21.11

khTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

FPFF 2019: "Supernova" i "Eastern" - dwa debiutanckie filmy na wielkim święcie polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 14:50
Obie produkcje to pełnometrażowe debiuty reżyserów Bartosza Kruhlika i Piotra Adamskiego. Pierwszy z nich "Supernova" zawalczy o Złote Lewy w Konkursie Głównym, drugi "Eastern" będzie można oglądać w sekcji pozakonkursowej z cyklu "Panorama Polskiego Kina". Jakie emocje towarzyszą twórcom owych filmów po pierwszych projekcjach?
rozwiń zwiń