"Nieplanowane". Film, który zmienia życie?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 08:00
Na ekrany polskich kin wszedł film "Nieplanowane". Obraz oparty na faktach opowiada przemianę Abby Johnson, najmłodszej w Stanach Zjednoczonych dyrektor placówki aborcyjnej podlegającej organizacji Planed Parenthood. Radiowa Jedynka jest patronem medialnym filmu. 
Audio
  • "Nieplanowane" na ekranach polskich kin (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Kadr z filmu
Kadr z filmu Foto: Materiały dystrybutora, unplannedfilm.com

Film wywołał ogromny odzew społeczny w USA. Pod jego wpływem z korporacji aborcyjnej odeszło 100 pracowników. Doroty Kołodziejczyk rozmawiała z polskimi dystrybutorami filmu.

- Udało się opowiedzieć tę historię w taki sposób, że ona nie oskarża nikogo oraz pokazać tę rzeczywistość w taki sposób, że nie można zaprzeczyć, że jest to prawda. Ten film wymusza jakąś decyzję wewnętrzną, nie można przejść obok niego obojętnie - mówi w "Magazynie bardzo filmowym" Lech Dokowicz z Fundacji Solo Dios Basta.Obraz został doceniony na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Niepokalanów", gdzie zdobył nagrodę prezydenta Andrzeja Dudy dla "Filmu, który zmienia życie". Film cieszy się popularnością w kinach w USA, Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii. 

***

W audycji pełnej filmowej muzyki mówiliśmy także o innych premierach filmowych, m.in. "Dziura w głowie" (rozmowa Joanny Sławińskiej z reżyserem Piotrem Subotko), "0.0 MHz Częstotliwość opętania" oraz "Nazywam się Dolemite". Jak ocenili je Joanna Sławińska i Krzysztof Kwiatkowski? Odpowiedź w dołączonym nagraniu. 


W magazynie także o nowych produkcjach polskich i światowych, zapowiedź "American Film Festival" we Wrocławiu oraz Małgorzata Raduchą, która przypomina wyjątkowe filmy o odchodzeniu, stracie bliskich, radzeniu sobie z żałobą. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy 

Prowadzi: Joanna Sławińska 

Goście: Krzysztof Kwiatkowski (krytyk filmowy, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika  "Kino")

Data emisji: 31.10.2019

Godzina emisji: 21.11

khTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

FPFF 2019: "Supernova" i "Eastern" - dwa debiutanckie filmy na wielkim święcie polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 14:50
Obie produkcje to pełnometrażowe debiuty reżyserów Bartosza Kruhlika i Piotra Adamskiego. Pierwszy z nich "Supernova" zawalczy o Złote Lewy w Konkursie Głównym, drugi "Eastern" będzie można oglądać w sekcji pozakonkursowej z cyklu "Panorama Polskiego Kina". Jakie emocje towarzyszą twórcom owych filmów po pierwszych projekcjach?
rozwiń zwiń