"Mayday" w kinach. Jeden mężczyzna, dwie żony i setki kłopotów

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 09:40
W ekranizacji jednej z najlepszych komedii, jaka podbiła serca widzów na całym świecie, zobaczymy: Piotra Adamczyka, Annę Dereszowską, Weronikę Książkiewicz, Adama Woronowicza i Andrzeja Grabowskiego.
Audio
  • Filmowe premiery tego tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Plakat do filmu Mayday
Plakat do filmu "Mayday"Foto: mat. promocyjne

Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie. Jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa. Do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych go zdemaskuje wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę.

Scenariusz filmu "Mayday" powstał na podstawie sztuki Raya Cooneya "Run for your wife" (w polskich teatrach wystawianej pod tytułem "Mayday"). Za kamerą stanął Sam Akina, twórca "Planeta Singli 2" i "Planeta Singli 3". Za scenariusz odpowiada Jules Jones, współscenarzystka "Lejdis" i "Śniadanie do łóżka". W obsadzie znaleźli się: Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Adam Woronowicz i Andrzej Grabowski.

Cieszę się, że tylko półtora miesiąca pracowałem nad tym filmem

Dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia zwrócił uwagę na świetną rolę Adama Woronowicza, który w "Mayday" gra znajomego Janka - Staszka. - Dla mnie odkrycie. Vis comica jest, proszę sprawdzić - podkreślił. - Komedia pomyłek i zwrotów akcji w reżyserii Sama Akina. Produkcja polska, dobra zabawa - dodał.

- Mój bohater, mimo iż jest kłamcą i od pięciu lat oszukuje swoje żony, kompletnie nie potrafi kłamać. Gdyby nie Staszek i jego wrodzony talent do kłamania, to by się chłopakom nie udało tak długo trzymać w napięciu widzów. Janek jest cały czas bity, bez przerwy spocony od tego uciekania i lawirowania. Cieszę się, że tylko półtora miesiąca pracowałem nad tym filmem, bo każda scena wymagała ode mnie wysokiego ciśnienia, bo za chwilę się wszystko wyda - powiedział Piotr Adamczyk. Cała rozmowa z aktorem zostanie wyemitowana w piątek (10.01) w audycji "Kulturalna Jedynka" (godz. 21.05).

W audycji mówiliśmy także o filmie "Tam gdzieś musi być niebo" (Francja, Kanada, Niemcy, Turcja, Palestyna, Katar) w reżyserii Elia Suleimana.  

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Data emisji: 9.01.2020

Godzina emisji: 21.10

kk

Czytaj także

"Judy" w kinach. Będzie Oscar dla Renee Zellweger?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 12:12
- To bardzo piękna przygoda, muzyczna i filmowa - tak o filmie "Judy" powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dziennikarz Michał Montowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bestia". Najstarszy film z Polą Negri w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 08:21
Najstarszy i jedyny zachowany film z Polą Negri z polskiego okresu jej kariery, czyli "Bestia" Aleksandra Hertza po restauracji cyfrowej ukazał się w grudniu na Blu-ray. Wyjątkowe, kolekcjonerskie wydawnictwo z muzyką Włodka Pawlika wydała Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny po ponad 100 latach od premiery filmu.
rozwiń zwiń