"Psy 3. W imię zasad". Czy twórcom udało się utrzymać wysoki poziom?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 11:25
Na ekrany kin wchodzi najnowszy film Władysława Pasikowskiego "Psy 3. W imię zasad". - Powrót do tytułu po tylu latach jest trochę niebezpieczeństwem - przyznał Cezary Pazura, odtwórca roli "Nowego".
Audio
  • Premiery filmowe tego tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Dziennikarka Joanna Sławińska na uroczystej premierze filmu Psy 3. W imię zasad
Dziennikarka Joanna Sławińska na uroczystej premierze filmu "Psy 3. W imię zasad"Foto: Jedynka

Po 25 latach odsiadki Franz Maurer (Bogusław Linda) wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać?

Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i Waldemara Morawca "Nowego" (Cezary Pazura). Ich spotkanie zmieni wszystko.

Historia, którą opowiadamy jest aktualna

- To przygoda spotkać się na planie z wspaniałym kolegami, wybitnymi aktorami - powiedział Cezary Pazura. - Przyjemnie było popatrzeć, jak chłopaki, którzy grali w poprzednich "Psach" byli przygotowani, zmobilizowani. To było zachwycające - podkreślił Marcin Dorociński (Wit). 

- Powrót do tytułu po tylu latach jest trochę niebezpieczeństwem (...) Myślę, że ta historia, którą opowiadamy jest aktualna, bolesna, jest wyrywkiem naszej rzeczywistości - stwierdził Pazura. 

Sebastian Fabijański (Damian) ocenił, że reżyser Władysław Pasikowski to "super facet". - Zaproponowałem mu jakieś rozwiązanie w kontekście mojej roli, zaakceptował to, zmienił scenariusz - wskazał. - Ja nie chcę grać ról tylko robić filmy. Nie uważam, że aktor jest czyjąś marionetką - dodał.  

Zdaniem dziennikarki Joanny Sławińskiej, "Psy 3. W imię zasad" to dynamiczne, sprawne kino akcji, ale twórcom nie do końca udało się utrzymać wysoki poziom poprzednich części.

- Tamte filmy - zwłaszcza pierwsze "Psy" - zaskakiwały, opowiadały o czymś z zupełnie innej perspektywy. Mówiły bardzo ważne rzeczy o Polsce. W "Psy 3" reżyser próbuje się odnieść do rzeczywistości - jest nawiązanie do sprawy Stachowiaka, krytyka policji - ale mam wrażenie, że ten film nie ma już tej mocy. Mam wrażenie, że legenda Franza Maurera nie jest już tak mocna - oceniła.

"Gorący temat"

Trzy wielkie gwiazdy: Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie, w rolach kobiet, które przeciwstawiają się seksizmowi i przemocy seksualnej w jednej z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych. To "Gorący temat", który również będzie miał swoją premierę 17 stycznia.

Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo "zadowolić" ma bardzo dosłowne znaczenie. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by powiedzieć dość. 

Joanna Sławińska przyznała, że film robi wrażenie, ale sam temat został już nieco wyeksploatowany. Wskazała na bardzo dobrą rolę Charlize Theron i na wypadającą znacznie gorzej na tle koleżanki Margot Robbie. - Powiedziałabym, że jest to taka bardzo klasyczna produkcja. Dobrze się to ogląda - zaznaczyła. 

Poza tym w audycji pytaliśmy Słuchaczy o to, którą z 12 polskich produkcji filmowych nominowanych do Oscara cenią najbardziej. W tym roku w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy - zastępującej obowiązującą dotychczas kategorię najlepszy film nieanglojęzyczny - nominację otrzymało "Boże Ciało" Jana Komasy. W "Magazynie bardzo filmowym" reżyser opowiedział o produkcji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Data emisji: 16.01.2020

Godzina emisji: 21.08

kk

Zobacz więcej na temat: Joanna Sławińska FILM kino
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bartosz Bielenia wyróżniony za rolę filmie Jana Komasy "Boże Ciało"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 20:24
Aktor Bartosz Bielenia został laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Nagroda ta przyznawana jest dla wyróżniających się "wybitną indywidualnością" aktorów i aktorek, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Artysta wyróżniony został rolę w filmie "Boże Ciało", który jest polskim kandydatem do Oscarów. 
rozwiń zwiń