"Na rauszu". Oscarowy film wśród kinowych premier tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 10:41
11 czerwca do kin wchodzi wyczekiwana przez widzów pełnometrażowa fabuła "Na rauszu" w reżyserii Thomasa Vinterberga z Madsem Mikelsenem w roli głównej. Film zdobył Złoty Glob, nagrodę BAFTA i Oscara jako najlepszy film zagraniczny/ nieanglojęzyczny. 
Mads Mikkelsen w filmie Na rauszu
Mads Mikkelsen w filmie "Na rauszu"Foto: materiały prasowe

sniegu-juz-nigdy-nie-bedzie-plakat-oficjalnycut_c913cf6248.jpg
"Śniegu już nigdy nie będzie" i inne premiery filmowe

"Na rauszu" opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy. 

źródło: Kino Helios Polska/Youtube 

W postać głównego bohatera, Martina, wcielił się z godną podziwu wrażliwością, charyzmą i empatią Mads Mikkelsen. Martin to nauczyciel historii, mąż i ojciec dwojga dzieci, a przede wszystkim mężczyzna na skraju załamania nerwowego. Jedynym lekarstwem na kryzys wieku średniego, wypalenie zawodowe i problemy w związku staje się dla niego alkohol. Bierze bowiem udział w kumpelskim eksperymencie – czterej nauczyciele sprawdzają na sobie teorię, że człowiek jakoby urodził się z niedostatkiem alkoholu w organizmie, który stale trzeba uzupełniać.


Posłuchaj
42:51 2021_06_10 23_09_00_PR1_Magazyn_bardzo_filmowy.mp3 Premiery kinowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)

 

"Spacer z Aniołami" i "Geniusze"

W tym tygodniu zobaczymy również film "Spacer z Aniołami" - wstrząsający dokument, rewelacja Krakowskiego Festiwalu Filmowego, w reżyserii Tomasza Wysokińskiego. Akcja toczy się w RPA, gdzie bohater usiłuje odnaleźć dziewczynkę porwaną - jak wiele południowoafrykańskich dzieci - do mrocznych praktyk magicznych.

źródło: krkino.pl/Youtube 

"Geniusze" - film biograficzny w reż. Thora Kleina na podstawie autobiografii genialnego polskiego matematyka - Stanisława Ulama "Przygody matematyka". W roli głównej Philippe Tłokiński.

Czytaj również: 

***

Ponadto w audycji: 

Tym razem podczas audycji zaprosiliśmy słuchaczy do wspomnień na temat cyklu
o przygodach Indiany Jonesa, który Steven Spielberg wraz z George'em Lucasem, (który był producentem i współautorem scenariusza) rozpoczął 40 lat temu. 12 czerwca 1981 roku miała miejsce premiera "Poszukiwaczy zaginionej Arki". Film przyniósł ogromne zyski - produkcja kosztowała około 18 milionów dolarów, a zarobił 384 miliony. Był nominowany do Oscarów w 8 kategoriach, a zdobył 4 statuetki, wyniósł Harrisona Forda na szczyty światowej sławy, a Indiana Jones stał się nową ikoną popkultury. Filmem tym Spielberg wylansował tzw. nowe kino akcji, którego jest największym mistrzem. Jest wiele powodów, by przyjrzeć się temu - z pozoru tylko rozrywkowemu, popularnemu filmowi, jego twórcom i bohaterowi.

Zobacz też: 

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy 

Prowadzi: Michał Montowski 

Data emisji: 10.06.2021 r. 

Godzina emisji: 23.09

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

Nie pasował do świata gwiazd. Opowieść o aktorze Bogumile Kobieli

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 11:45
- Było w nim coś, co Anglicy określiliby "misfit" - skłócony z życiem - powiedział w audycji "Czas pogody" Maciej Szczawiński, autor książki "Zezowate szczęście. Opowieść o Bogumile Kobieli". Genialny aktor, gdyby żył, właśnie skończyłby 90 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oscarowe "Na rauszu". Adamski w PR24: nie jest to film moralistyczny

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 09:27
- Thomas Vinterberg działa bardzo podstępnie. Na początku wydaje się, że alkohol to jest świetny pomysł dla wszystkich bohaterów tego filmu - skomentował w audycji "Nakręceni – magazyn premier filmowych" film "Na rauszu" Piotr Gociek. - Ten film nie jest filmem moralistycznym - dodał Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń