Skazani na sukces? Night of the Proms ponownie w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2015 13:26
- Pierwsza nieudana próba miała miejsce kilka lat temu w Warszawie. Koncert miał się odbyć na Stadionie Narodowym. Obiekt nie był jednak gotowy na czas - mówił organizator wydarzenia.
Audio
  • Podczas tegorocznej edycji Night of Proms w Łodzi wystąpi też nietypowy polsko-brytyjski duet (Leniwa Niedziela/Jedynka)
Andy McCluskey i Paul Humphreys z  OMD podczas koncertu Night of the Proms w łódzkiej Atlas Arenie w 2014 roku
Andy McCluskey i Paul Humphreys z OMD podczas koncertu Night of the Proms w łódzkiej Atlas Arenie w 2014 rokuFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Historia koncertów Night of the Proms ma 30 lat. Pierwsze odbyły się w Antwerpii. -  Od 12 lat mieszkam w Polsce i brakowało mi dobrej, lekkiej rozrywki bez zadęcia - tłumaczył Chris Verbruggen.

Na koncertach Night of the Proms muzyka klasyczna spotyka się z pop. Ważni się artyści, ale chodzi przede wszystkim o zaprezentowanie znanych melodii. Muzykom towarzyszy orkiestra oraz chór. - Gramy największe przeboje w nowych aranżacjach z ostatnich 400 lat m.in. Mozarta, Beethovena, a w zeszłym roku wystąpili w Łodzi m.in. Joe Cocker, Grace Jones, Seal, James Blunt - wyliczał Belg zapewniając, że koncerty był bardzo udane.

Polskim akcentem tegorocznej imprezy będzie koncert zespołu Kombii. W rozmowie z Marcinem Kusym Grzegorz Skawiński ujawnił, jak powstawały aranżacje przebojów Kombii, które usłyszymy 21 marca w Atlas Arenie.

***

Tytuł audycji: Leniwa Niedziela

Prowadził: Marcin Kusy

Goście: Chris Verbruggen (organizator Night of the Proms), Grzegorz Skawiński

Data emisji: 3.08.2015

Godz. emisji: 10.30

tj,kd

Czytaj także

Grzegorz Skawiński: zostałem wokalistą, bo inni w Kombi śpiewali gorzej ode mnie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 18:52
- To był absolutny przypadek. Do dzisiaj zresztą nie czuję się jakimś specjalnym wokalem, aczkolwiek przez te lata trochę nauczyłem się panować nad głosem - mówił w Jedynce Grzegorz Skawiński.
rozwiń zwiń