X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Danuta Błażejczyk - od bibliotekarki do piosenkarki

Danuta Błażejczyk śpiewa już 30 lat, choć kiedyś nie myślała, że będzie artystką. Jak sama mówi, te lata minęły "jak gdyby nic".
Danuta Błażejczyk
Danuta BłażejczykFoto: Kajetan Tłokowski/Polskie Radio
O Audycji
Tytuł Danuta Błażejczyk - od bibliotekarki do piosenkarki
Prowadzący Maria Szabłowska
Opis

- Jestem naprawdę szczęśliwym człowiekiem - mówi Danuta Błażejczyk oceniając 30 lat swej pracy scenicznej. Dziękuje swym - jak sama określa - ojcom chrzestnym, czyli Włodzimierzowi Korczowi i Wojciechowi Młynarskiemu, którzy napisali jej taką piosenkę, która do dziś się nie zestarzała. W 1985 roku jej interpretacja utworu "Taki cud i miód" zdobyła nagrodę specjalną festiwalu w Opolu.

18 maja w Teatrze Żydowskim odbędzie się koncert jubileuszowy artystki, w którym wezmą udział również Anna Lubańska i Kayah.

Maria
Maria Szabłowska (P), Danuta Błażejczyk (C) i Anna Lubańska (L) fot. Kajetan Tłokowski/PR

Danuta Błażejczyk opowiada, jak w 1978 roku terminowała w chórkach u Maryli Rodowicz. Wspomina jak z bibliotekarki stała się wokalistką, jak musiała ćwiczyć wymowę i kto pomógł jej w karierze.

ag/asz

Playlista
Tagi
Playlista