Anna Dymna: bardzo już tęskniłam za "Choinkami Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 13:56
- Cały rok czekam na ten czas radości. Zdążyłam zrobić już nawet jedną szopkę. Namawiam wszystkie dzieci, żeby również przygotowały swoje prace – mówi Anna Dymna, aktorka i założycielka Fundacji "Mimo Wszystko".
Audio
  • Anna Dymna o magii akcji "Choinki Jedynki" (Leniwa niedziela/Jedynka)
- Każda kreseczka, którą narysujecie, przynosi uśmiech innym ludziom. Takim, którzy na co dzień nie zawsze mają powód, żeby się uśmiechać - zachęca dzieci do malowania Anna Dymna
- Każda kreseczka, którą narysujecie, przynosi uśmiech innym ludziom. Takim, którzy na co dzień nie zawsze mają powód, żeby się uśmiechać - zachęca dzieci do malowania Anna DymnaFoto: Radek Pietruszka/PAP

W niedzielę (18.10) już po raz 14. wystartowała akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki". Od 2005 roku partnerem wydarzenia jest Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko". To właśnie na jej rzecz są licytowane obrazki wykonane przez dzieci i Przyjaciół Radiowej Jedynki. - Cieszę się bardzo, że robimy to razem i że mnie ciągle zapraszacie. Radiowa Jedynka jest naprawdę kochana. Jak byłam u was w zeszłym roku w studiu na finałowej licytacji, to jeszcze w życiu nie widziałam tak pięknego studia radiowego - wspomina gość "Leniwej niedzieli".

Czytaj także
kamil dąbrowa 1200.JPG
Kamil Dąbrowa: jestem przekonany o kolejnym sukcesie "Choinek Jedynki"

Od kilku lat Fundacja "Mimo Wszystko" dzieli się zebranymi środkami z innymi. - To wsparcie jest nam bardzo potrzebne, ale pomyślałam sobie, że nazywam się Anna Dymna, jestem osoba publiczną, a jest mnóstwo takich fundacji, którym nikt nie proponuje podobnej pomocy. Postanowiłam więc dzielić się tymi pieniędzmi równo po połowie. Dzięki temu wsparliśmy już Stowarzyszenie Debra Polska "Kruchy Dotyk", Fundację "Pro Artis", a w tym roku wybraliśmy Fundację "Wygrajmy Razem", którą założył laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Łukasz Barucha - tłumaczy aktorka.

Na co Fundacja "Mimo Wszystko" zamierza przeznaczyć pieniądze zebrane podczas "Choinek Jedynki 2015" i jaką nagrodę ma dla autora najdrożej zlicytowanej pracy Anna Dymna, dowiesz się z nagrania audycji.

Regulamin konkursu "Choinki Jedynki" - "Magia świąt" >>>

Wszystkie informacje (zasady konkursu, niezbędne formularze itp.) oraz zdjęcia obrazów prezentowane będą pod adresem: choinkijedynki.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadzą: Maria Szabłowska, Małgorzata Kownacka

Goście: Anna Dymna (aktorka, założycielka Fundacji "Mimo Wszystko")

Godzina emisji: 10.26

Data emisji: 11.10.2015

pg/fbi

Czytaj także

Wracają Choinki Jedynki - akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 09:56
W niedzielę (18.10) już po raz 14. rozpocznie się akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki", której celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji "Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej.
rozwiń zwiń