Choinki Jedynki. "Moje ulubione święto w roku"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2015 15:03
- W pracach, które mogą już podziwiać jest wiele ciepła, szczęścia i miłości - mówiła w Jedynce dr Katarzyna Kasia, jurorka akcji Choinki Jedynki 2015.
Audio
  • Dr Katarzyna Kasia o akcji Choinki Jedynki (Leniwa niedziela/Jedynka)
Dr Katarzyna Kasia jest jedną z jurorek oceniających prace dzieci podczas tegorocznej akcji Choinki Jedynki
Dr Katarzyna Kasia jest jedną z jurorek oceniających prace dzieci podczas tegorocznej akcji Choinki JedynkiFoto: J. Konecki/Polskie Radio

Tylko do 22 listopada dzieci mogą nadsyłać swoje obrazki, które wezmą udział konkursie plastycznym Choinki Jedynki 2015. - Kochani, nie przeszkadzajcie sobie, rysujcie. Gdy skończycie to pozwólcie pracom  wyschnąć i porządnie je zapakujcie. Niech rodzice wam w pakowaniu pomogą, ale obrazki wykonujcie samodzielnie - prosiła dr Katarzyna Kasia.  

O przyjęciu prac decyduje data stempla pocztowego. Można je też dostarczyć osobiście do siedziby Polskiego Radia w Warszawie. Ważne jest również, aby do każdej pracy było dołączone oświadczenie ze zgodą na udział w konkursie. - Prace nagradzamy i wyróżniamy, a pieniądze które uzyskamy z ich sprzedaży podczas licytacji trafią na szczytny cel. To również niepowtarzalna okazja, by zaistnieć na rynku sztuki. Jednak w konkursie najpiękniejsze jest to, że pieniądze przekażemy tym, którzy naprawdę ich potrzebują - tłumaczyła jurorka. 

Oprócz dr Katarzyny Kasi, prace dzieci będą też oceniali prof. Danuta Kołwzan-Nowicka (artysta plastyk) i prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz).  Można malować kredkami, farbami, ołówkiem, wykonywać kolaże. Format prac A0-A4. Nie mogą to być prace przestrzenne. Wybrane prace zostaną sprzedane podczas aukcji na antenie radiowej Jedynki a pieniądze przekazane  podopiecznym Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji "Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej.

Prosimy o zabezpieczenie wysyłanych rysunków, by dotarły do siedziby radia w stanie nienaruszonym. Nie składamy prac, a obrazki podpisujemy na odwrocie.

Regulamin akcji CHOINKI JEDYNKI 2015 >>>
 
Na wykonane własnoręcznie przez dzieci prace czekamy do 22 listopada pod adresem: Polskie Radio Pierwszy Program, Aleje Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa, z dopiskiem "Choinki Jedynki".

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Małgorzata Kownacka, dr Katarzyna Kasia (filozof, jurorka akcji Choinki Jedynki)

Godzina emisji: 13.47

Data emisji: 8.11.2015

tj/kd

Czytaj także

Współzałożyciel Fundacji "Wygrajmy Razem": wiem, ile może zdziałać pasja

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 18:14
- Oboje z Karolina jesteśmy osobami niepełnosprawnymi i wiemy, jak ważną rolę terapeutyczną i rehabilitacyjną może pełnić muzyka. Dlatego staramy się pomagać innym, żeby też mogli tę pasję w sobie rozwijać - mówi Łukasz Baruch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki. "To idealny czas na robienie prac"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2015 20:13
- Wieczory są teraz coraz dłuższe. Można cudownie zagospodarować ten czas - mówi Małgorzata Kownacka, koordynator konkursu "Choinki Jedynki".
rozwiń zwiń