Tradycja Jazz Jamboree jest ciągle żywa

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2015 15:00
Na początku grudnia w Warszawie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Jazz 2015, który jest kontynuacją organizowanego od lat 50. XX wieku Jazz Jamboree.
Audio
  • Krzysztof Sadowski o Międzynarodowym Festiwalu Jazz 2015 (Leniwa niedziela/Jedynka)
- Tegoroczny festiwal połączony jest z obchodami 50-lecia magazynu Jazz Forum - mówi Krzysztof Sadowski
- Tegoroczny festiwal połączony jest z obchodami 50-lecia magazynu "Jazz Forum" - mówi Krzysztof Sadowski Foto: Kajetan Tłokowski/Polskie Radio

Imprezę 3 grudnia rozpocznie koncert Urszula Dudziak Superband w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Przez kilka kolejnych dni wystąpią jeszcze m.in. Atom String Quartet i Obara International Quartet. Zagraniczną gwiazdą Międzynarodowego Festiwalu Jazz 2015 będzie natomiast amerykańska wokalistka Stacey Kent, ktora 4 grudnia zaśpiewa w klubie Palladium.

- To piękna muzyka. Nie tylko perfekcyjnie wykonana, z ładnymi melodiami i w ładnych aranżacjach, ale również z duszą. Artysta musi przekazywać swoim głosem to, co ma w sercu. To jest wyznacznik wielkiego artysty i Stacey Kent spełnia to kryterium - podkreśla Krzysztof Sadowski, organizator festiwalu.

Gość radiowej Jedynki opowiada również o początkach Jazz Jamboree (m.in. kto opłacał wtedy przyjazdy do Warszawy amerykańskich gwiazd) oraz o koncercie charytatywnym dla wybitnego fotografika Marka Karewicza, który odbędzie się 21 listopada w klubie Stodoła.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadzi: Iza Żukowska

Gość: Krzysztof Sadowski (pianista, kompozytor, organizator Międzynarodowego Festiwalu Jazz 2015)

Data emisji: 15.11.2015

Godzina emisji: 11.17

pg/mg

Czytaj także

Wracamy do muzyki z czasów "Noża w wodzie"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 03:33
- Tej płyty można słuchać, czytać, odpoczywać przy niej. Czasami przy Polskiej Nostalgii cz. 7 również zakręci się łezka, że to wszystko już było i nie ma - mówi Arkadiusz Stegenka, satyryk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Branford Marsalis będzie flirtował z polską muzyką ludową?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 19:30
Branford Marsalis już wkrótce wystąpi w Polsce w ramach 10. edycji festiwalu BMW Jazz Club. - Artysta nie zna jeszcze swojego repertuaru na to wydarzenie – ujawnia Marcin Kydryński, współtwórca wydarzenia.
rozwiń zwiń