X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowy Instytut Audiowizualny - skarbnica polskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 19:29
- Mamy najlepszą pracownię digitalizacji w Polsce, jeśli chodzi o dźwięk i obraz - zachwala w Jedynce dyrektor Instytutu Michał Merczyński.
Audio
  • Dyrektor NInA opowiada o pracy instytutu (Leniwa niedziela/Jedynka)
Nowa siedziba Narodowego Instytutu Audiowizualneg w Warszawie.
Nowa siedziba Narodowego Instytutu Audiowizualneg w Warszawie. Foto: PAP/Rafał Guz

Narodowy Instytut Audiowizualny powstał 10 lat temu, choć na początku funkcjonował jako Polskie Wydawnictwo Audiowizualne. Instytut zmodernizował otrzymany gmach przy ulicy Wałbrzyskiej w Warszawie, który - jak zachwala dyrektor - jest jednym z najpocześniejszych budynków w Polsce, jeśli chodzi o możliwość przechowywania kultury cyfrowej, a także jej digitalizowania.

W gmachu jest też możliwość udostępniania zbiorów w najwyższej jakości obrazu 4K i dźwięku 10:1. Widz ma wrażenie, że dźwięk otacza go z zewnątrz. NInA współpracuje z Polskim Radiem przy digitalizacji radiowych zasobów.

Michał Merczyński opowiada o zbiorach Instytutu, które są archiwizowane i digitalizowane. Mówi też o akcji Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema, w ramach której słynny amerykański reżyser promuje polskie kino. Filmy uznanych polskich reżyserów są prezentowane w Stanach Zjednoczonych, będą też wyświetlane w innych krajach. NInA nie tylko zapisała je w wersji cyfrowej, ale też zrekonstruowała klatka po klatce. Wszystkie filmy mają być wydane na DVD.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Michał Merczyński (kulturoznawca, animator kultury, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnegio)

Data emisji: 14.02.2016

Godzina emisji: 11.21

ag/mk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz "Yanina" Iwański: cieszę się jak dziecko

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 17:00
- Singiel promujący nową płytę właściwie sam się wybrał. Piosenka "Kręci się" na koncertach wpada w ucho i ludzie od razu ją śpiewają - mówi muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od zakochania do szaleństwa jeden krok

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 16:13
W łacinie jedna litera różni zakochanie od szaleństwa - amantes (zakochani) i amentes (szaleni). - To znaczy, że wszyscy zakochani są zwariowani, ale odwrotnie niekoniecznie - śmieje się Krystyna Gucewicz.
rozwiń zwiń