Tajemnica, magia i duchy. Noc bibliotek pełna niespodzianek

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 01:33
- Noc to magia i jest to jeden z chwytów, mających przyciągnąć uwagę gości - mówi Piotr Pacewicz, pomysłodawca Nocy bibliotek.
Audio
  • Jakie niespodzianki czekają na uczestników Nocy bibliotek? (Rozdroża kultury/ Jedynka)
Tajemnica, magia i duchy. Noc bibliotek pełna niespodzianek
Foto: Pixabay

Podobne akcje już miały miejsce, ale na mniejszą skalę. - Noc bibliotek ma trzy główne cele. Pierwszy jest związany z czytaniem, drugi z wybiciem szkoły z ciężkiej, nudnej rutyny, a trzeci z tym, by polskie biblioteki się ożywiły i stały się lokalnymi centrami kultury - mówi Piotr Pacewicz.

Spoglądanie w gwiazdy z Heweliuszem, noc z duchami, smocze wyścigi, potwory zabawy - jakie jeszcze niespodzianki czekają na uczestników Nocy bibliotek? Posłuchaj całej rozmowy.

Radiowa Jedynka wspiera akcję Noc bibliotek.

***

Tytuł audycji: Rozdroża kultury

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Goście: Piotr Pacewicz (pomysłodawca Nocy bibliotek i publicysta "Gazety Wyborczej"), Barbara Maria Morawiec (redaktor naczelna portalu Lustro biblioteki), Joanna Kraszkiewicz (bibliotekarka i nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Inowrocławiu, współautorka bloga Biblioteka z klasą)

Data emisji: 4.05.2015

Godzina emisji: 20.16

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrew Miller: za bycie geniuszem płaci się częścią człowieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 14:34
- Bohater mojej książki "Przemyślny ból" jest trochę jak z baśni o Królowej Śniegu, to postać o zmrożonym sercu, która musi się z tego stanu wyzwolić - mówił w Jedynce brytyjski pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Osiecka - kobieta kameleon

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 04:11
Początkująca snajperka w dziedzinie zarządzania sercem, prekursorka polskich singielek i najbardziej kochająca fatalna matka na świecie. O tym, jaka była Agnieszka Osiecka, opowiada książka Uli Ryciak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mai Jia, czyli najlepiej sprzedający się autor na świecie, którego nikt nie zna

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 03:36
Czym się płaci za bycie nieludzko utalentowanym człowiekiem? Jakie koszty musi ponieść geniusz? O tym opowiada książka "Szyfr", która zachwyci nie tylko miłośników kryminałów i matematyki.
rozwiń zwiń