X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Od siebie i swojego teatru wymagał maksimum"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 11:41
Niedawno pożegnaliśmy Jerzego Jarockiego, jednego z najwybitniejszych reżyserów w historii polskiego teatru. Swoimi wspomnieniami o twórcy wielu głośnych przedstawień dzielili się goście "Rozdroży kultury".
Audio
Jerzy Jarocki
Jerzy JarockiFoto: PAP/Jacek Turczyk

Jerzy Jarocki był związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Starym Teatrem w Krakowie i Teatrem Narodowym w Warszawie. W swojej twórczości sięgał zarówno po autorów współczesnych, jak i klasycznych (m.in. Juliusz Słowacki). Najbardziej głośne przedstawienia, jakie wyreżyserował to m.in. "Sen srebrny Salomei", "Sprawa" i "Sen o Bezgrzesznej".

- Czy się to komuś podobało albo nie, Jarocki istniał w polskim teatrze. To był jakiś punkt odniesienia, ponieważ Jarocki wyznaczał najwyższy pułap myślenia o sztuce scenicznej, stawiał sobie i teatrowi najwyższe wymagania. Wraz z jego śmiercią odszedł jakiś filar. To smutne i bolesne - mówił w Jedynce prof. Józef "Żuk" Opalski z krakowskiej Akademii Teatralnej, współtwórca spektaklu "Sen o Bezgrzesznej".

Gośćmi Jerzego Matula byli również prof. Barbara Osterloff i dr Beata Guczalska - autorka książki "Jerzy Jarocki - artysta teatru". Ponadto w audycji wykorzystano archiwalne nagrania, m.in. z udziałem Jerzego Jarockiego.

Więcej w nagraniu audycji "Rozdroża kultury".

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Englert: odszedł najważniejszy z twórców teatralnych

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 13:35
Tak o Jerzym Jarockim, z którym wielokrotnie pracował, mówi aktor Jan Englert. – Nie sądzę, by ta luka szybko została wypełniona – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Był partnerem dla Gombrowicza, Różewicza i Mrożka"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 17:50
Jacek Wakar pożegnał na antenie Dwójki zmarłego dziś Jerzego Jarockiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie środowisko teatralne pożegna Jarockiego

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 06:49
Urna z prochami wybitnego reżysera Jerzego Jarockiego zostanie wystawiona w poniedziałek w Teatrze Narodowym w Warszawie, na scenie przy Wierzbowej.
rozwiń zwiń