Wielkie obietnice i niskie wyniki. Pomoc społeczna w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 04:18
"To jest piękne na papierku, ale rzeczywistość jest czarna" - skarżą się słuchacze Jedynki na system pomocy społecznej. Urzędnicy zaś zapewniają, że jeśli chodzi o ubranie, żywność, czy porady prawne. to wszystko można otrzymać.
Audio
  • Reportaż "Obietnice" Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez Znieczulenia")
  • Debata po reportażu "Obietnice" Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez Znieczulenia")
Czy system opieki społecznej jest w Polsce do poprawy?
Czy system opieki społecznej jest w Polsce do poprawy?Foto: Glow Images/East News

Z raportu przygotowanego przez Komisję Europejską wynika, że co 20 Polak nie ma w mieszkaniu toalety. Jest to jeden z najgorszych wyników wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w Szczecinie jest ok. 6 tysięcy mieszkań bez toalety. Takie lokale mają zniknąć dopiero za 35 lat. - Jesteśmy na szarym końcu i trudno, ale są również inne sprawy, w których też jesteśmy słabi - komentuje Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska.
Irena Chmiel, zastępca dyrektora Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy zgadza się z prowadzącym, że pojedyncze przypadki kształtują opinię publiczną. - Jak jest dobrze, to jest tak jak powinno być, natomiast irytują nas te momenty, gdzy dobrze nie jest - podkreśla urzędniczka.

***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia"

Prowadził: Jerzy Zawartka

Reportaż "Obietnice": autor Hanna Bogoryja Zakrzewska

Goście: Irena Chmiel (zastępca dyrektora Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy), Paweł Kęska (rzecznik Caritas Polska)

Data emisji: 5.02.2015

Godzina emisji: 21.14

(sm, pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyjście na wolność, które staje się ciężarem

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 01:43
Wychodząc z więzienia dostają kurtkę, bilet na pociąg lub autobus i niewiele więcej. - Sześć lat w więzieniu skutkuje trwałymi zmianami w osobowości - mówi dr Paweł Moczydłowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leki częściej niż obiad na stole Polaków. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 06:11
- Warto ludzi nauczyć, by byli bardziej odporni na reklamy. Popularne suplementy diety, którymi ludzie się zajadają, są bez żadnej wartości - mówi dr Konstanty Radziwiłł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdradliwy wirus HCV, który ujawnia się po latach

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 02:48
Pierwsze objawy wirusa HCV są podobne do grypy. Potem to mija i chory czuje się bardzo słabo. - Większość zakażonych przechodzi przez załamanie, jak bohater reportażu Jedynki - mówi Barbara Pepke.
rozwiń zwiń