Marihuana do celów medycznych. "To naprawdę leczy"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 03:42
- Ustawy antynarkotykowe w innych krajach wcale nie są mniej rygorystyczne niż w Polsce, ale żaden rząd nie pozwoliłby sobie zignorować cierpienia obywateli - mówi dr Jerzy Jarosz.
Audio
  • Reportaż Jakuba Tarki "Zdrowie z konopi" (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia")
  • Debata po reportażu Jakuba Tarki "Zdrowie z konopi" (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia")
- Wydaje mi się, że blokowanie legalizacji marihuany do celów medycznych jest niehumanitarne. To zbrodnia w białych rękawiczkach, bo to naprawdę leczy - mówi mama chłopca, leczonego marihuaną medyczną
- Wydaje mi się, że blokowanie legalizacji marihuany do celów medycznych jest niehumanitarne. To zbrodnia w białych rękawiczkach, bo to naprawdę leczy - mówi mama chłopca, leczonego marihuaną medycznąFoto: Carlos Gracia/Flickr

Gość Jedynki zaznacza, że o marihuanie i konopiach brak jest potwierdzonych danych medycznych. - To co wiadomo na pewno, to że może mogą one zmniejszać wymioty spowodowane chemioterapią czy niwelować ból u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym - tłumaczy dr Jerzy Jarosz.

Jakie są szanse na legalizację marihuany do celów medycznych w Polsce? Czy marihuana zasłużyła na swoją złą opinię? Z jakimi problemami borykają się koncerny farmaceutyczne, które chcą wprowadzić na rynek leki na bazie marihuany? Zapraszamy do wysłuchania reportażu oraz dyskusji, która odbyła się po nim.

***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia"

Prowadzi: Małgorzata Kownacka

Goście: Agnieszka Sieniawska (przewodnicząca Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej), Magda Dąbkowska (krajowy konsultant Międzynarodowego Programu Polityki Narkotykowej OFS), dr Jerzy Jarosz (Fundacja Hospicjum Onkologiczne w Warszawie, były konsultant wojewódzki ds. opieki paliatywnej na Mazowszu)

Data emisji: 28.05.2015

Godzina emisji: 21.14

sm/pg

Czytaj także

Tragiczne błędy lekarzy. "Wykazanie winy jest bardzo trudne"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 22:48
Nie wszyscy wiedzą, że za błędy lekarskie można się domagać odszkodowania. - Kluczowe jest to, by osoby pokrzywdzone dochodziły swoich praw - zachęca Joanna Parafianowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć po zjedzeniu czekoladek. "To jest życie na bombie"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 03:29
W pozornie bezpiecznych produktach kryją się substancje groźne dla alergików. Tak stało się w przypadku 9-letniej Martyny, która zmarła po zjedzeniu trzech czekoladek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lęk przed naturalnym porodem. Jest się czego bać?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 02:09
- Niestety w ostatnim czasie obserwujemy bardzo dynamiczny wzrost cięć cesarskich na całym świecie. Ta epidemia jest spowodowana wieloma czynnikami - mówi prof. Stanisław Radowicki.
rozwiń zwiń