X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zalew magisterek na zlecenie. Jak temu przeciwdziałać?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 01:09
"Licencjackie, magisterskie, zaliczeniowe - prace na zlecenie. Bez ryzyka, bezpiecznie i tanio" - tak brzmią oferty z internetu. Dziś magistrem można stać się za grosze.
Audio
  • Reportaż Olgi Mickiewicz "Magister za grosze" (Magazyn Reporterów "Bez Znieczulenia"/ Jedynka)
  • Debata po reportażu Olgi Mickiewicz "Magister za grosze" (Magazyn Reporterów "Bez Znieczulenia"/ Jedynka)
Łatwiej dziś kupić pracę magisterską, niż narkotyki  to tylko jedna z opinii, jaką można znaleźć na forum dla osób, które ich szukają
Łatwiej dziś kupić pracę magisterską, niż narkotyki – to tylko jedna z opinii, jaką można znaleźć na forum dla osób, które ich szukająFoto: Pixabay/ CC0 Public Domain

Istnieje coraz więcej magistrów, którzy nie napisali swoich prac magisterskich samodzielnie. W ostatnich latach, według badań CBOS, jedna czwarta prac magisterskich została kupiona przez internet. Ci, którzy nie mają czasu, bądź nie wiedzą jak to zrobić proszą o pomoc specjalistów.

- Powinniśmy wdrażać procedury ogólnokrajowe. Kluczowe jest sprawdzanie prac dyplomowych programami antyplagiatowymi, działania uczelni, polegające na wprowadzeniu metod antyplagiatowych i tworzenie warunków, eliminujących takie sytuacje - mówi dr Sebastian Kawczyński, prezes firmy plagiat.pl.

Jaka jest skala procederu zlecania prac magisterskich i doktorskich? W jaki sposób można temu przeciwdziałać? Czy polskie uczelnie mają świadomość odnośnie do tego problemu? Jakie działania zostały do tej pory podjęte w tej sprawie? O tym więcej w reportażu Olgi Mickiewicz i debacie, która odbyła się po nim.

***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów "Bez Znieczulenia"

Prowadzi: Jakub Tarka

Goście: dr hab. prof. Jolanta Choińska-Mika (Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego), dr Sebastian Kawczyński (prezes firmy plagiat.pl)

Tytuł reportażu: "Magister za grosze"

Autor reportażu: Olga Mickiewicz

Data emisji: 3.12.2015

Godzina emisji: 21.14

sm/ag

Komentarze1
aby dodać komentarz
pavluk2015-12-04 17:48 Zgłoś
Szkoda tylko, że można kupić usługę poprawiania prac, tak żeby przeszły przez ten antyplagiat. Musi działać, skoro w sieci można znaleźć setki takich ogłoszeń. Widocznie sporo osób wie, jak obejść ten program...

Czytaj także

Odważni na co dzień. "Tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 03:25
- Jak mówiła poetka, tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono. Czasami się zdarza, że jesteśmy odważni, a kiedy indziej tchórzliwi - mówi pedagog Łukasz Ługowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak mądrze rozwinąć własną firmę? Propozycje dla ambitnych

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 01:53
- Firmę możemy założyć w różnych krajach, ale warto pamiętać o konsekwencjach. Jeżeli chcemy w Polsce dostawać emerytury, renty i korzystać ze służby zdrowia, to trzeba za to płacić - mówi Edward Tomasz Połaski, prezes Zarządu Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pod dobrą opieką" – Olga Mickiewicz

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 21:14
rozwiń zwiń