X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ekonomia społeczna to nie jest oksymoron"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 12:00
- Jej celem jest osiąganie zysków, ale też pewnych kwestii społecznych. To m.in. walka z wykluczeniem społecznym, próba zapewnienia zatrudnienia osobom, które nie mogą go nigdzie znaleźć – mówi Joanna Wadzińska, wiceprezes zarządu Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych.
Audio
  • Reportaż "Opowieści o ekonomii społecznej" Eweliny Karpacz-Oboładze (Magazyn reporterów "Bez znieczulenia"/ Jedynka)
  • Debata po reportażu "Opowieści o ekonomii społecznej" Eweliny Karpacz-Oboładze (Magazyn reporterów "Bez znieczulenia"/ Jedynka)
- Spółdzielnie socjalne budują kapitał społeczny. Zatrudnione w nich osoby nie mówią dajcie nam pieniądze, ale dajcie nam szansę - zauważa słuchacz, który dodzwonił się do audycji
- Spółdzielnie socjalne budują kapitał społeczny. Zatrudnione w nich osoby nie mówią "dajcie nam pieniądze", ale "dajcie nam szansę" - zauważa słuchacz, który dodzwonił się do audycjiFoto: Glow Images/East News

Twórcy spółdzielni socjalnych kierują się nie tylko swoim zyskiem ekonomicznym. - Staramy się zawsze mieć w menu jedno danie, którego cena nie będzie przekraczała 10 złotych, żeby także osoby o mniej zasobnym portfelu miały szansę zjeść na mieście – mówi Konrad Major, jeden z założycieli spółdzielni socjalnej "Margines", która prowadzi lokal z kuchnią wegańską w centrum Warszawy.

Jak powstają spółdzielnie socjalne? Jak odnajdują się na rynku? Co jest siłą takich inicjatyw? Co je różni od zwykłych firm? Kogo zatrudniają? Czy spółdzielnie społeczne upadają tylko z ekonomicznych powodów? Jak założyć spółdzielnię? Czy pieniądze, które trafiają do ekonomii społecznej w ramach dotacji i pożyczek są dobrze wydawane?

***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów "Bez znieczulenia"

Prowadzi: Jakub Tarka

Goście: Joanna Wadzińska (wiceprezes zarządu Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych, jedyny polski doradca Komisji Europejskiej w sprawach ekonomii społecznej), Konrad Major (jeden z założycieli spółdzielni socjalnej "Margines") 

Tytuł reportażu: "Opowieści o ekonomii społecznej"

Autor reportażu: Ewelina Karpacz-Oboładze 

Data emisji: 18.12.2015

Godzina emisji: 21.14

gs/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uciążliwa i trudna choroba. Jak zwalczyć wroga w ciele?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 02:20
Wrzodziejące zapalenie jelita to choroba trudna w rozpoznaniu i leczeniu. - To ciężka przypadłość, bo gdy już nam się wydaje, że wychodzimy na prostą, to znowu spada na nas cios - mówi chorujący.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zalew magisterek na zlecenie. Jak temu przeciwdziałać?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 01:09
"Licencjackie, magisterskie, zaliczeniowe - prace na zlecenie. Bez ryzyka, bezpiecznie i tanio" - tak brzmią oferty z internetu. Dziś magistrem można stać się za grosze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sznur na gardle, czyli kredyty we frankach

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 01:14
- Na giełdzie można stracić 100 procent, a w przypadku kredytów w frankach szwajcarskich jest to dwu albo trzykrotnie bardziej ryzykowne - mówi Maciej Pawlicki, prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.
rozwiń zwiń