Miasta marzeń. Jak możemy zmienić nasze otoczenie?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 01:38
- Jako mieszkańcy chcemy, by nasza okolica była bezpieczna, przyjazna, czysta i zielona - mówi urzędniczka, Agnieszka Matan.
Audio
  • Reportaż "Grafitowe słupy" Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej (Magazyn Reporterów "Bez znieczulenia"/ Jedynka)
  • Debata po reportażu "Grafitowe słupy" Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej (Magazyn Reporterów "Bez znieczulenia"/ Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Nie jest łatwo o czystą przestrzeń w dużych miastach. Poznań podjął się tego trudu w ramach akcji "Czyste słupy", do której spontanicznie i z ochotą przyłączyli się mieszkańcy. Niestety afisze, reklamy i ogłoszenia w krótkim czasie wróciły na swe stare miejsce, szpecąc przestrzeń publiczną.

- Gdy widzimy, jak to wygląda, niczym przysłowiowa ściana płaczu, to człowiekowi smutniej się robi. Jeśli jest to wyczyszczone, miasto wygląda zupełnie inaczej i stąd pojawił się pomysł na tę akcję - podsumowuje rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, Bartosz Trzebiatowski.

Dla kogo apel o nieoklejanie słupów plakatami to "akt wandalizmu"? Co niepowodzenie poznańskiej akcji mówi o naszym społeczeństwie? Jak można pogodzić zwaśnione interesy różnych użytkowników przestrzeni publicznej? O tym więcej w reportażu i dyskusji, która odbyła się po nim.

***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów "Bez Znieczulenia"

Prowadzi: Jakub Tarka

Goście: Agnieszka Matan (zespół Inicjatyw Społecznych Urzędu M. St. Warszawy), Justyna Biernacka (Stowarzyszenie „Moja Narbutta”)

Tytuł reportażu: "Grafitowe słupy"

Autor reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Data emisji: 14.01.2016

Godzina emisji: 21.14

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zalew magisterek na zlecenie. Jak temu przeciwdziałać?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 01:09
"Licencjackie, magisterskie, zaliczeniowe - prace na zlecenie. Bez ryzyka, bezpiecznie i tanio" - tak brzmią oferty z internetu. Dziś magistrem można stać się za grosze.
rozwiń zwiń