X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy relacje z teściową muszą być trudne?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 16:46
- Problem polega na tym, że wiele osób nie stawia granic kto, co, gdzie i jak. Jeżeli ktoś przyzwyczaja drugą stronę, że tych granic nie ma i nagle chce je postawić, to pojawiają się tarcia - mówi Robert Boch ze Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych.
Audio
  • Reportaż "Toksyczna miłość" Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej (Magazyn Reporterów "Bez znieczulenia"/Jedynka)
  • Debata po reportażu "Toksyczna miłość" Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej (Magazyn Reporterów "Bez znieczulenia"/Jedynka)
Relacjach małżonków, zwłaszcza tych młodych, z teściowymi często są złe
Relacjach małżonków, zwłaszcza tych młodych, z teściowymi często są złeFoto: Glow Images/East News

Przeprowadzone we Włoszech badania pokazują, że aż 30 procent separacji to efekt wtrącania się przez teściów w sprawy małżonków. Najtrudniejsze są relacje teściowa-synowa. Dwie kobiety rywalizują o względy jednego mężczyzny. Jedna kocha zaborczo i traktuje jak własność, druga po prostu kocha. Czy matka i żona muszą być rywalkami?

- Okres po ślubie to szczególny czas, kiedy młodzi ludzie próbują ustalić jakieś zasady dotyczące funkcjonowania ich związku. Każde z nich ma jakieś doświadczenia wyniesione z rodziny pochodzenia, ale teraz trzeba wypracować coś wspólnie. Niestety to jest też okres kiedy dochodzi do tarć. Jeżeli przy tym wszystkim rodzice nie zachowują neutralności, to jest gotowe pole do konfliktu - tłumaczy Lidia Flis, psycholog oraz terapeuta rodzin i małżeństw.

Dlaczego w dowcipach pojawią się teściowe, a nie teściowie i gdzie znajduje się jedyny w Polsce pomnik teściowej, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów "Bez Znieczulenia"

Prowadzi: Olga Mickiewicz

Goście: Lidia Flis (psycholog, terapeuta rodzin i małżeństw), Ryszard Brejza (prezydent Inowroławia), Robert Boch (wiceprezes Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych)

Tytuł reportażu: "Toksyczna miłość"

Autor reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Data emisji: 25.02.2016

Godzina emisji: 21.13

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiemy, jakie są cechy szczęśliwego małżeństwa

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 20:38
Wiosna nie pozostaje bez wpływu na nasze samopoczucie. Jest to czas zawiązywania znajomości, często na długie lata. Co robić, żeby związek nie rozpadł się szybko?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bliskość i dotyk - prosty przepis na udany związek

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 23:57
Virginia Satir twierdzi, że aby przeżyć potrzeba nam czterech uścisków dziennie. - Dotyk jest fundamentalną potrzebą. Jest nawet silniejszy niż głód - mówi dr Anna Tylikowska.
rozwiń zwiń