X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Leszek Czajkowski - duchowy syn Jacka Kaczmarskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 17:14
Leszek Czajkowski pieśniarz nazywany "bardem prawicy", poeta, kompozytor, absolwent prawa, nauk politycznych, pracujący jako historyk. W swojej twórczości nawiązuje do Jacka Kaczmarskiego.
Audio
  • Leszek Czajkowski pieśniarz nazywany "bardem prawicy" (Wieczór z historią/Jedynka)
7.02.1997 w Warszawie wręczono nagrody Gazety Polskiej za 1996 rok. Wyróżnienie za Śpiewnik Oszołoma otrzymał Leszek Czajkowski, członek Ligi Republikańskiej i ROP. Leszek Czajkowski (L) i Paweł Piekarczyk (P) swoim występem uświetnili uroczystość wręczenia nagród
7.02.1997 w Warszawie wręczono nagrody "Gazety Polskiej" za 1996 rok. Wyróżnienie za "Śpiewnik Oszołoma" otrzymał Leszek Czajkowski, członek Ligi Republikańskiej i ROP. Leszek Czajkowski (L) i Paweł Piekarczyk (P) swoim występem uświetnili uroczystość wręczenia nagród Foto: PAP/CAF-Adam Urbanek

- Wychowałem się w patriotycznej rodzinie - tłumaczy bard swoje zainteresowanie śpiewaniem piosenek patriotyczno-historycznych. Już jako uczeń liceum zainteresował się twórczością Kaczmarskiego i innych wykonawców antykomunistycznych. Dlatego postanowił wziąć gitarę i z nią w ręku walczyć z komuną.

- W latach 80-tych jako młody chłopak próbowałem naśladować Jacka Kaczmarskiego - przyznaje Leszek Czajkowski. Wydawało mu się, że to najlepszy wzorzec do tworzenia piosenki politycznej i zaangażowanej, w której łączyła się świetna muzyka i dobre wykonanie z dobrym, głębokim tekstem. - Wtedy Jacek Kaczmarski obdarzył mnie przyjaźnią i  nazwał mnie duchowym synem - wspomina.

Leszek Czajkowski uważa, że po 1989 roku popełniono błąd nie rozliczając postkomunistów. Przyznaje, że często myli się w swych diagnozach. - Wydaje mi się, że mam coś do powiedzenia o historii, o Polsce, o tym co było, o tym co jest i o tym co będzie - mówi muzyk. Tym usprawiedliwia swoje granie.

Posłuchaj nagrania całej audycji, podczas której były nadawane również piosenki polityczne śpiewane przez Leszka Czajkowskiego.

***

Tytuł audycji: "Wieczór z historią" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Lech Makowiecki

Gość: Leszek Czajkowski (pieśniarz nazywany "bardem prawicy", poeta, kompozytor, absolwent prawa, nauk politycznych, pracujący jako historyk)

Data emisji: 10.02.2018

Godzina emisji: 20.10

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Kułakowski - jeden z bardów śpiewających o najnowszej historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 23:10
Andrzej Kułakowski to opozycjonista z czasów PRL-u, pieśniarz, poeta, pedagog, publicysta, nauczyciel akademicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bard Paweł Orkisz - poezja śpiewana i kraina łagodności

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 23:00
Paweł Orkisz - (ur. 1955, pochodzi z Andrychowa w Małopolsce) jest autorem nastrojowych ballad i popularnych piosenek turystycznych (m.in. żeglarskiego hitu "Przechyły").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tadek" rapuje o Witoldzie Pileckim, "Nilu" i "Ince"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 13:28
- Nasza historia dostarcza nam bardzo dużo emocji - podkreślił w radiowej Jedynce raper Tadeusz "Tadek" Polkowski.
rozwiń zwiń