"Basti" i jego muzyczna droga śladami historii

- Kiedy mówimy o naszych bohaterskich walkach i bitwach, coś mnie łechce w sercu. Wierzę, że kiedy zajdzie taka potrzeba, wszyscy staniemy murem - mówi raper Zbigniew "Basti" Woźniak.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay
O Audycji
Tytuł

Muzyk młodego pokolenia w swojej twórczości nawiązuje do wydarzeń, dotyczących losów naszego kraju. O historii opowiada rapując. Wszystko po to, aby nakłonić młodych ludzi do zainteresowania się historią Polski. - Są czasy konsumpcjonizmu. Młodzi patrzą przede wszystkim na siebie. Dobrze by było, gdyby zdobyli się na odrobinę refleksji i przypomnieli sobie, komu zawdzięczają życie w wolnym kraju. Niestety w dzisiejszych czasach jesteśmy bombardowani antywartościami - zauważa Zbigniew "Basti" Woźniak.

Artysta często spotyka się z  wyrazami uznania ze strony słuchaczy mimo, że jego muzyka nie jest popularna. - Moja muzyka jest omijana. Ludzie często zgadzają się z moim przekazem, ale nie mam możliwości przebić się z moimi piosenkami do szerszego grona odbiorców. Nad głową mam niewidzialny sufit, którego nie jestem w stanie przebić - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Opis

***

Tytuł audycji: "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Lech Makowiecki

Gość: Zbigniew "Basti" Woźniak (muzyk, raper)

Data emisji: 24.10.2018

Godzina emisji: 23.05

Playlista
Tagi
Playlista